Anasayfa Hakkımızda

Ben Kimim

Murat Önder Boyluoğlu; 1980 Ankara doğumluyum ve 1982 yılından beri İstanbul'da yaşıyorum.

Uzun yıllardır (2004 yılından beri) web programlama ve yazılım uzmanlığı alanında profesyonel olsam da, hem dönem dönem bu alanda turizm sektöründe çalışmış olmam, hem de geçmiş de turizm ve otelcilik eğitimi almış olmamdan dolayı da, turizm sektörü ile hep yakın oldum.

Bu yüzden de hem yazılım için rahat pratik yapma, hemde turizm sektörü adına bilgi ve destinasyon içerikli ve Türkiye'yi tanıtan sitelerin özellikle daha çok olması ve daha çok kullanıcıya ulaşması açıından bu siteyi yaptım.

Sitenin bir çok yerinde de vurgu yaptığım şekilde Türkiye'de bir çok şehir en iyi 10 - 15 - 20 destinasyon ile sınırılanamayacak kadar zengin bir kültüre sahip olduğundan zaman içerisinde bir çok farklı içerik v destinasyonu sunmak amacı ile site ismimize BinGezi.Com dedik.

Site Kullanım Koşulları

Sevgili ziyaretçiler, sitemizde yer alan görsel ve yazılı içeriğin bir kısmı kendi derlediğimiz içeriktir. Kendi yayınladığımız görsel içeriğin üzerinde site adresimiz olan BinGezi.com yazar ve isteyen tüm ziyaretçilerimiz bu resimleri olduğu şekilde istediği gibi kopyalayabilir ve kullanabilir.

Site ismimimiz geçtiği resimler ise Özgür İçerik ve Lisans olan sitelerden derlediğimiz resim ve içerikler de mevcuttur.

Bu husus da kişilik haklarını, telif, fikri ve sınai hakları ihlal ettiği iddiasında olan gerçek ve tüzel kişiler veya kurumlar aşağıda belirtilen koşulları sağlamak şartıyla bilgi@bingezi.com elektronik posta adresine bildirim yapabilirler.

- İhlale konu içeriklerin URL adresi (örneğin : Hakkımızda) ve ihlale konu içeriğin konusunu,

- Gerçek kişi ise kimliğini gösterir belge, tüzel kişi ise oda kayıt belgesi, meslek birliği ise yetkili kişinin imzası bulunan antetli bir talep yazısını,

- Vekaletle işlem yapma yetkisi kullanılıyorsa vekaletname,

- Fikri ve sınai haklara ilişkin taleplerde hak sahibi olduğunu gösteren belgeyi,

- Açık Ad / Soyad - Ünvan ve açık iletişim adreslerini (Adres, E-posta, GSM Numarası)

Buradan elimize ulaşan talep ve şikayetler incelenecek, gerekli görüldüğü takdirde ihlale konu içerikler sitemizden 3 iş günü içerisinde kaldırılacak ve muhatabına bilgi verilecektir.

Çerez ve Gizlilik Politikası

Site Kullanım Koşullarında da olduğu gibi bir çok sitenin aksine size uzun uzun kafa karıştıran koşullar yerine kısa kısa sitemizin yayına göre olan şartları bildiriyoruz.

Şu an sitemizde mevcur bir üyelik sistemi yoktur ve ziyaretçilerin sadece kaç tekil ziyaret ve bunları hangi şehir ve bölgelerden ziyaret aldığımızı öğrenebilmek için bir çok site gibi IP bilgisine ihtiyaç duyarız ve sistemde sakladığımız IP bilgileride geçmişe dönük periyodik olarak silinir.

Bunu dışında sitemize gelen ziyaretçinin bölgesini daha sağlıklı öğrenebilme adına konum talebinde bulunuyoruz, tabiki burada kullanıcılarımız istemediği ve siteye ilk girdiklerinde çıkan onayı vermedikleri sürece de kullanıcın isteğine saygı gösteriyoruz, onay veren kullanıcılarında bilgisini yukarıda belirttiğimiz gibi ziyaret analizi için kullanıp geçmişe dönük periyodik olarak siliyoruz.

Ve bunun dışında da kullanıcılarımızdan hiç bir bilgi istemiyoruz.

Sizlerin kafasına takılan sorular varsa, yukarıda verdiğimiz elektronik posta yolu veya sitede paylaştığımız sosyyal medya hesaplarımız üzerinden bize her türlü soruyu sorabilirsiniz.