Anasayfa Hakkımızda

Ben Kimim

Bisiklet ve Silivri Turu Murat Önder Boyluoğlu; 1980 Ankara doğumluyum ve 1982 yılından beri İstanbul'da yaşıyorum.

Uzun yıllardır (2004 yılından beri) web programlama ve yazılım uzmanlığı alanında profesyonel olsam da, hem dönem dönem bu alanda turizm sektöründe çalışmış olmam, hem de geçmiş de turizm ve otelcilik eğitimi almış olmamdan dolayı da, turizm sektörü ile hep yakın oldum.

Bu yüzden de hem yazılım için rahat pratik yapma, hemde turizm sektörü adına bilgi ve destinasyon içerikli ve Türkiye'yi tanıtan sitelerin özellikle daha çok olması ve daha çok kullanıcıya ulaşması açıından bu siteyi yaptım.

Sitenin bir çok yerinde de vurgu yaptığım şekilde Türkiye'de bir çok şehir en iyi 10 - 15 - 20 destinasyon ile sınırılanamayacak kadar zengin bir kültüre sahip olduğundan zaman içerisinde bir çok farklı içerik ve destinasyonu sunmak amacı ile site ismimize BinGezi.Com dedim.

Site içeriği ile uğraşırken özellikle 2016 yılından beri ulaşımımın %99'unda kullandığım bisiklet ile ilgili olan ulaşım deneyimleri ve fikirlerini sitenin içeriğine eklemeye çalışıyorum. Trafik ve otopark probleminden en çok sıkıntı çeken araçlar yerine bisiklet, toplu taşıma ve bisiklet ile toplu taşıma entegrasyonlu ulaşım bilgileri ile farklı ve güzel bir ulaşım türünü sizlere anlatmayı istiyorum.

Site Kullanım Koşulları

Sitemizde yer alan içeriği mümkün olarak olarak kendimiz düzenlemeye çalışıp, açık kaynaklı (GNU) sistemlerden de yararlanıyoruz. Buna rağmen sitemizde dikkatimizden kaçan ve telif hakkının size ait olduğu içerik varsa bunu bize iletmenizi rica ediyoruz.

Kişisel telif hakları konusunda hassasız, bu yüzden bazı içeriklerin telif veya kişilik haklarını, fikri ve sınai hakları ihlal ettiği iddiasında olan gerçek ve tüzel kişiler, komşu veya bağlantılı hak sahipleri ya da kuruluşları, aşağıda belirtilen koşulları sağlamak şartı ile bize bilgi@bingezi.com elektronik posta adresine bildirim yapabilirler. İhlale konu içerik, incelenerek gerekli görüldüğü takdirde ihlale konu içerikler sistemimizden en kısa sürede çıkarılacak ve muhataba bilgi verilecektir..

İhlale konu içeriklerin URL adresi (örneğin: Hukuka Aykırılık Bildirimi) ve ihlale konu içeriğin konusunu,

- Gerçek kişi ise kimliğini gösterir belge, tüzel kişi ise oda kayıt belgesi, meslek birliği ise yetkili kişinin imzası bulunan antetli bir talep yazısını,
- Vekaletle işlem yapma yetkisi kullanılıyorsa vekaletname,
- Fikri ve sınai haklara ilişkin taleplerde hak sahibi olduğunu gösteren belgeyi,
- Açık Ad / Soyad - Ünvan ve açık iletişim adreslerini (Adres, E-posta, GSM Numarası)

Hayat paylaştıkça güzel prensibini benimseyerek sitemizde bulunan ve tamamen bize ait olan (özellikler bisiklet konuları) içerikleri internet ortamında istediğiniz platformada kullanabilirsiniz. Sitemizde bulunan ve üzerinde www.bingezi.com yazan resimler tamamen kendi resimlerimiz olup bu bölümleri kesmeden yine internet ortamında istediğiniz platformada kullanabilirsiniz.

Çerez ve Gizlilik Politikası

Site Kullanım Koşullarında da olduğu gibi bir çok sitenin aksine size uzun uzun kafa karıştıran koşullar yerine kısa kısa sitemizin yayına göre olan şartları bildiriyoruz.

Şu an sitemizde mevcut bir üyelik sistemi yoktur ve ziyaretçilerin sadece kaç tekil ziyaret ve bunları hangi şehir ve bölgelerden ziyaret aldığımızı öğrenebilmek için bir çok site gibi IP bilgisine ihtiyaç duyarız ve sistemde sakladığımız IP bilgileride geçmişe dönük periyodik olarak silinir.

Ve bunun dışında da kullanıcılarımızdan hiç bir bilgi istemiyoruz.

Sizlerin kafasına takılan sorular varsa, yukarıda verdiğimiz elektronik posta yolu veya sitede paylaştığımız sosyal medya hesaplarımız üzerinden bize her türlü soruyu sorabilirsiniz.