Kastamonu Tur Rehberi - Spor, Doğa, Tarih ve Kültür Gezileri

Güncellenme : 13.11.2019 16:12:31

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama

Evliyalar şehri olarak da bilinen ve Anadolu'daki en eski şehirlerden biri olan, aynı zamanda antik çağ ve Türk - İslam dönemine ait birçok tarihi eserin yer aldığı Kastamonu, Karadeniz bölgesinin müthiş tabiatı ile bir araya gelince Türkiye'nin önemli bir turizm şehirlerinden biri olmaktadır.

Kastamonu Gezilecek Yerler şeklinde internet de bir arama yaptığınızda örnek Kastamonu'da gezilecek 10 yer, Kastamonu'da gezilecek 20 yer gibi seçenekler çıkar, peki kime göre ve neye göre ? Bu yüzden Kastamonu Tur Rehberi için gezilecek 5 yer, gezilecek 10 yer gibi eleme yapmak gerçekten çok zor olduğundan ve sitemizi ziyaret eden ziyaretçilerin bu konu da tercihlerini kendileri yapabilmeleri açısından BinGezi.com da Kastamonu şehri ile ilgili bir çok farklı içeriği zaman içerisinde sizlere ulaştırmayı planlıyoruz.

Kastamonu Doğa ve Kış Turizmi

Kış sporları tesisleri Ilgaz Dağı Milli Parkı içinde yer aldığı Kastamonu, Ilgaz Kayak Merkezi'nde bir adet çift iskemleli telesiyej tesisi ile bir adet teleski tesisi bulunmaktadır. 700 m uzunluğundaki telesiyej tesisi 700 kişi / saat, 950 m. uzunluğundaki teleski ise 1000 kişi / saat kapasitesindedir.

Küre Dağları Milli Parkı ve Şehit Şerife Bacı Tabiat Parkı'da Kastamonu Tur Rehberi içinde bulunan önemli destinasyonlardır.

Kastamonu Kültür Turizmi

Kastamonu Tur Rehberi içinde önemli bir yeri olan ve kültür turlarının düzenlendiği bir çok destinasyona sahip şehirde, Pompeiopolis Antik Kenti gibi arkeolojik sitler ile Kastamonu Kalesi, Doğanlar Kalesi ve Ginolu Kalesi'nin turizm açısından önemli bir yeri vardır.

Kastamonu'da ayrıca Kurtuluşa Giden Yolda İnebolu Kent Müzesi, Kastamonu Kent Tarihi Müzesi ve Kastamonu Arkeoloji Müzesi gibi bir çok tarihi müze mevcuttur.

Kastamonu Ulaşım Rehberi

Kastamonu şehrinde gezilecek yerleri, Kastamonu Belediyesine bağlı otobüsler ile gezebilirsiniz.

Kastamonu'da ayrıca bir çok yeri bisiklet ile gezebileceğiniz gibi, bisiklet ile keyifli bir ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bingezi.com olarak bazı gezi siteleri gibi size araba tavsiye edip, nerede hangi otopark var bunu anlatmak ve sizlerin trafik ve otopark problemleri ile boğuşup gazilerinizin strese dönüşmemesi için ulaşımda toplu taşıma, bisiklet ve toplu taşıma bisiklet entegrasyonu tavsiye ediyoruz.

Resim Galerisi

Kastamonu Cide Kastamonu Cide
Kastamonu Hükümet Konağı Kastamonu Hükümet Konağı
Eski Kastamonu Evleri Eski Kastamonu Evleri
Kastamonu Üniversitesi Kastamonu Üniversitesi
Kastamonu Cumhuriyet Meydanı Anıt Kastamonu Cumhuriyet Meydanı Anıt
Kastamonu Şehir Merkezi Kastamonu Şehir Merkezi

Kastamonu şehrinde spor, doğa, tarih, kültür gezileri ve destinasyonları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Daha Fazla Yükle