Anasayfa >Türkiye Tur Rehberi >Kastamonu >Kastamonu Kent Tarihi Müzesi

Kastamonu Şehri Kent Tarihi Müzesi

Güncellenme : 11.11.2020 06:01:40

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Kastamonu Rehberi Liste

Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan Kastamonu Kent Tarihi Müzesi, Kastamonu şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Kastamonu Kent Tarihi Müzesi Sergi

Kastamonu'nun kentlileşme süreci içindeki gelişimlerini fotoğraf, grafik ve çeşitli objelerle ziyaretçilerine sunan Kastamonu Kent Tarihi Müzesi, içerisinde 1904 yılına ait Anadolu'nun ilk el yapımı konsol piyanosu, Kastamonu Sana-i Nefise Mektebinde 1907 yılında dokunan 40 m². halı gibi nadir eserleri de sergilenmektedir.

Kastamonu Kent Tarihi Müzesi Giriş Ücreti

Kastamonu Kent Tarihi Müzesi ziyaret girişleri ücretsiz diye bilinmektedir. Lütfen bilgi de yanlışlık varsa bize konu hakkında bildirimde bulunun.

Kastamonu Kent Tarihi Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Kastamonu Hükümet Konağı Zemin Kat, Kastamonu Merkez / Türkiye

Kastamonu Kent Tarihi Müzesi’ne şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.