Kastamonu Rıfat Ilgaz Müzesi

Güncellenme : 14.11.2019 16:19:18

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Kastamonu Rehberi Liste

Rıfat Ilgaz'ın doğup büyümüş olduğu ve daha sonrasında müze haline gelmiş ev, her yıl Cide Rıfat Ilgaz Sarıyazma Kültür ve Sanat Festivali'ne de ev sahipliği yapmaktadır.

Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan Rıfat Ilgaz Müzesi Kastamonu'yu gezenlerin mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Rıfat Ilgaz Müzesi Eserler

Rıfat Ilgaz Müzesi'nin içinde Rıfat Ilgaz'a ait kişisel eşyaları, kalemler, gözlük, takım elbise, çalışma masası, kitaplığı, karyolası ve fotoğrafları sergilenmektedir.

Rıfat Ilgaz Müzesi Giriş Ücreti

Rıfat Ilgaz Müzesi ziyaret girişleri ücretsiz diye bilinmektedir. Lütfen bilgi de yanlışlık varsa bize konu hakkında bildirimde bulunun.

Rıfat Ilgaz Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Atatürk Caddesi, Cide / Kastamonu / Türkiye

Cide Limanı'na çok yakın olan ve Cide Kaymakamlığı'nın hemen yakınında bulunan Rıfat Ilgaz Müzesi'ne Cide ilçe merkezine gelerek ulaşabilirsiniz.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.