Anasayfa >Türkiye Tur Rehberi

Türkiye'de Tur ve Şehir Destinasyonları

Binlerce tur destinasyonuna sahip olan Türkiye 7 bölgesi ve 81 ili ile yılda 4 mevsim gezilen muhteşem bir turizm ülkedir.

Başkent Ankara'yı içine alan İç Anadolu Bölgesi Ankara ve çevre illerde bulunan oteller ile kongre turizmi ve muhteşem tabiatı ile doğa turizmi ve antik tiyatrolar, tarihi antik kentleri ve müzeleri ile kültür turizmi ve Kayseri Erciyes gibi Kayak Merkezleri ile kayak turizmi açısından büyük bir öneme sahiptir.

Ülkenin tarihini ve kültürünü yansıtan pek çok turistik yere sahip olan Türkiye'de ayrıca Akdeniz ve Ege Denizi kıyılarında bir çok turistik aktiviteler düzenlenir. Ege kıyılarından başlayan ve Akdeniz'de Antalya yakınlarında son bulan büyük plajların olduğu Bodrum, Çeşme, Fethiye, Marmaris, Kuşadası, Alanya önemli tatil yöreleridir. Üç tarafı denizler ile çevrili olan Türkiye'de turistik bölge en yoğun Çeşme ile Alanya arasında bulunur.

Türkiye'nin en büyük şehri olan ve aynı zamanda Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu'nun başkenti olması dolayısıyla da antik döneme sahip birçok yapıya sahip olan İstanbul'da, Sultanahmet Camii, Ayasofya ve Topkapı Sarayı, Kız Kulesi, Galata Kulesi, Yedikule Hisarı, Rumeli ve Anadolu Hisarı bunlardan birkaçıdır. Yine Marmara Bölgesinde bulunan Bursa, Çanakkale ve Edirne gibi şehirlerde en az İstanbul kadar bir çok tarihi ve kültürel değere sahiptir.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri ise muhteşem tabiatı ile doğa turizmi ve antik tiyatrolar, tarihi antik kentleri ve müzeleri ile kültür turizmi ve Erzurum Palandöken ve Kars Sarıkamış gibi Kayak Merkezi ile kayak turizmi olarak Türkiye Tur Rehberi içinde dikkatimizi çeken en önemli destinasyonlardır.

Gezilecek yerler açısından çok zengin bir içeriğe sahip olan Türkiye için gezilecek Bursa'da 15 yer, Antalya'da 20 yer gibi eleme yapmak gerçekten çok zor olduğundan ve sitemizi ziyaret eden ziyaretçilerin bu konu da tercihlerini kendileri yapabilmeleri açısından BinGezi.com da Türkiye Tur Rehberi ile ilgili bir çok farklı içeriği zaman içerisinde sizlere ulaştırmayı planlıyoruz.

Türkiye Tur Rehberi Listesi

Ankara Tur Rehberi

  11.11.2019 Ankara Şehir Rehberi ve Tur Destinasyonları

Antalya Tur Rehberi

  17.04.2020 Antalya Şehir Rehberi ve Tur Destinasyonları

Balıkesir Tur Rehberi

  12.11.2019 Balıkesir Şehir Rehberi ve Tur Destinasyonları

Bursa Tur Rehberi

  01.03.2020 Bursa Şehir Rehberi ve Tur Destinasyonları

Çanakkale Tur Rehberi

  01.10.2020 Çanakkale Şehir Rehberi ve Tur Destinasyonları

Edirne Tur Rehberi

  09.09.2020 Edirne Şehir Rehberi ve Tur Destinasyonları

Gaziantep Tur Rehberi

  19.11.2019 Gaziantep Şehir Rehberi ve Tur Destinasyonları

İstanbul Tur Rehberi

  24.12.2019 İstanbul Şehir Rehberi ve Tur Destinasyonları

İzmir Tur Rehberi

  04.02.2020 İzmir Şehir Rehberi ve Tur Destinasyonları

Kastamonu Tur Rehberi

  13.11.2019 Kastamonu Şehir Rehberi ve Tur Destinasyonları

Kayseri Tur Rehberi

  02.12.2019 Kayseri Şehir Rehberi ve Tur Destinasyonları

Muğla Tur Rehberi

  22.08.2020 Muğla Şehir Rehberi ve Tur Destinasyonları