Kayseri Erciyes Dağı Kayak Merkezi

Güncellenme : 02.12.2019 18:59:59

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Kayseri Rehberi Liste

Kayseri şehir merkezine 25 km. mesafede olan Kayak Merkezi, 3916 m. yüksekliğindeki Erciyes Dağı'nda kuruludur. Kayseri Erciyes Kayak Merkezi, Türkiye'de kış seyahati yapanların mutlaka görmesi gereken harika kış turizmi ve kayak merkezidir.

Erciyes Kayak Merkezi Sezon

Aralık ile Nisan ayları arası olan kayak sezonu, 15 Kasım ile 1 Mayıs arasında kayak için uygundur.

Türkiye'de kayak merkezleri olarak Elmadağ Kayak Merkezi ve Yıldıztepe Kayak Merkezi gibi bir çok alternatif de bulunmaktadır.

Erciyes Kayak Merkezi Belgeseli

Kayseri Erciyes Kayak Merkezi Ulaşım - Nasıl Gidilir

Adres : Hisarcık Erciyes Dağı, 38220 Melikgazi, Kayseri / Türkiye

Kayak Merkezi, Kayseri şehir merkezine 25 km. Kayseri Erkilet Havalimanına, 30 km. mesafededir. Kayseri Erciyes Kayak Merkezi'ne ulaşmak için, Hisarcık kasabası üzerinden Tekir yaylası istikametine doğru yol almak gerekir. Kayseri şehir merkezinden hareket eden Develi Minibüsleri ile Kayak Merkezine ulaşmak mümkündür.

Tesislere kadar olan yol asfalt olup yıl boyunca açık tutulmaya çalışılmaktadır. Kar yağışının taşıt ulaşımını olumsuz etkilediği zamanlarda tesislere zincirsiz çıkmaya çalışan sürücüler Jandarma tarafından geri çevirilmektedir.

Bazı gezi sitelerinde yakın çevresi için verilen destinasyon bilgileri tamamen hatalı olup (muhtemelen arama motorları için anahtar kelime kasma çalışması) bazıları aynı ilçe sınırlarında bile bulunmamaktadır.

Bu yüzden tur ve tatil planlarken her zaman dijital haritalardan da gideceğiniz bölge için mutlaka kontrol yapmanız gezinizin eziyete dönüşmesini engeller.