Ankara Elmadağ Kayak Merkezi

Güncellenme : 03.11.2021 14:59:49

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Ankara Rehberi Liste

Ankara şehir merkezine 22 km. mesafede (Natoyolu Caddesi üzerinde) olan Elmadağ Kayak Merkezi, Türkiye'de kış turizmine hizmet edebilecek bir rekreasyon alanı potansiyeline sahiptir.

Elmadağ Kayak Merkezi Özellikleri

Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne ait kayak evi sporculara açıktır. Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ), Hacettepe Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Ankara Dağcılık Kayak ve Kış Sporları İhtisas Kulübü Derneği'ne ait kayak evleri ise bu kuruluşların üyeleri tarafından kullanılır. Elmadağ Kayak Merkezi üzerinde dört yıldızlı bir özel otel ve iki restoran vardır. Hava kuvvetlerine ait teleski tesisi, kar üstü aracı ve kafeterya mevcuttur ve iki yapay kar makinası da kurulmuştur. 548 m. uzunluğunda olan teleskinin taşıma kapasitesi saatte 720 kişidir. Ocak ile Mart ayları arasında yoğun kayak sezonu olur, bu dönemde kar kalınlığı genelde 30 ile 60 cm'dir. Kayak merkezinin denizden yüksekliği 1500 ile 1850 metredir. Toplam pist uzunluğu 700 metredir, pistler ağaçsızdır.

Bahar ve yaz aylarında bölge doğa yürüyüşleri için elverişli olduğu için tesisler yıl boyu hizmet verir.

Elmadağ Kayak Merkezi Video

Elmadağ Kayak Merkezi Ulaşım - Nasıl Gidilir

Adres : Yakupabdal, Elmadağ Kayak Merkezi, 06705 Çankaya / Ankara / Türkiye

Üniversitelerin araçları, Ankara Büyükşehir Belediyesi Otobüsleri ve özel araçlarla ulaşım sağlanabilen Elmadağ Kayak Merkezi hakkında bazı gezi sitelerinde yakın çevresi için verilen destinasyon bilgileri tamamen hatalı olup (muhtemelen arama motorları için anahtar kelime kasma çalışması) bazıları aynı ilçe sınırlarında bile bulunmamaktadır.

Bu yüzden tur ve tatil planlarken her zaman dijital haritalardan da gideceğiniz bölge için mutlaka kontrol yapmanız gezinizin eziyete dönüşmesini engeller.