Anasayfa >Türkiye Tur Rehberi >Ankara >Ankara Olgunlaşma Enstitüsü 100 Yıl Müzesi

Ankara Olgunlaşma Enstitüsü 100. Yıl Müzesi - Başkent

Güncellenme : 15.12.2019 23:44:40

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Ankara Rehberi Liste

Atatürk’ün doğumunun 100. yılı nedeniyle 24 Kasım 1981 de Enstitü bünyesinde kurulmuş olan Ankara Olgunlaşma Enstitüsü 100. Yıl Müzesi, başkenti gezenlerin mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Ankara 100. Yıl Müzesi Sergi

Kaybolmaya yüz tutmuş etnografik eserleri korumak, yaşatmak, yeni nesillere aktarmak, enstitüyü ziyaret eden yerli ve yabancı konuklara Türk kültürü ve el sanatlarını tanıtmak amacı ile kurulmuş olan, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kültür Varlıkları vMüzeler Genel Müdürlüğü tarafından denetlenen Ankara Olgunlaşma Enstitüsü 100 Yıl Müzesi üç bölümden oluşmaktadır.

Eserlerin büyük bir kısmı Osmanlı İmparatorluğu son dönemine aittir. Birinci bölümde gümüş kullanım eşyaları ve takılar, ikinci bölümde el emeği göz nuru nakışlar ve üçüncü bölümde Atatürk’e ait fotoğrafl ar ve müze anı defterinin bulunduğu Şeref Köşesi yer alır.

Ankara 100. Yıl Müzesi Giriş Ücreti

Ankara Olgunlaşma Enstitüsü 100. Yıl Müzesi ziyaret girişleri ücretsiz diye bilinmektedir. Lütfen bilgi de yanlışlık varsa bize konu hakkında bildirimde bulunun.

Ankara 100. Yıl Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Ankara Olgunlaşma Enstitüsü, Atatürk Bulvarı, No: 41 Sıhhiye, Çankaya / Ankara / Türkiye

Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı belediye otobüsleri ile ulaşım sağlanan Ankara Olgunlaşma Enstitüsü 100. Yıl Müzesi'nin çok yakınında, Mehmet Akif Ersoy Müze Evi, Ankara Kurtuluş Savaşı Müzesi, Ankara Cumhuriyet Müzesi, PTT Pul Müzesi ve Ankara Kalesi gibi bir çok destinasyon vardır.

Ayrıca Ankara'nın en eski ve merkezinde bulunan Ankara Gençlik Parkı'da çok yakın bir mesafededir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.