Anasayfa >Türkiye Tur Rehberi >Ankara >Somut Olmayan Kültürel Miras Müzesi

Ankara Somut Olmayan Kültürel Miras Müzesi

Güncellenme : 18.01.2020 19:00:20

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Ankara Rehberi Liste

Gazi Üniversitesi Türk Halkbilimi Araştırma ve Uygulama Merkezi ve Ankara Kalkınma Ajansı'nın ortak katkılarıyla 15 Haziran 2013 yılında ziyarete açılan ve Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan Ankara Somut Olmayan Kültürel Miras Müzesi, başkenti gezenlerin mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Denetimi denetimi, Etnografya Müzesi Müdürlüğü tarafından yapılır.

Somut Olmayan Kültürel Miras Müzesi İçeriği

Düzenlenen etkinlikler ile bir çok kültürel değerin uygulamalı olarak yaşadığı Ankara Somut Olmayan Kültürel Miras Müzesi içinde Karagöz ve Hacivat, orta oyunu, meddah gösterileri, köy seyirlik oyunları, çocuk oyunları müzenin sergilediği geleneksel oyunlar arasındadır. Ihlamur Baskı ve Ebru gibi el sanatları da müzenin etkinlikleri arasında yer almaktadır. Ayrıca; Ankara'ya has masallar, türküler, hikâyeler, ninniler, maniler, geleneksel sohbet toplantıları, temsili kına gecesi, diş hediği, asker kınası gibi birçok kültürel değer müzede canlandırılmaktadır.

Somut Olmayan Kültürel Miras Müzesi Giriş Ücreti

Ankara Somut Olmayan Kültürel Miras Müzesi ziyaret girişleri ücretsizdir.

Somut Olmayan Kültürel Miras Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Sakarya, 8, 06230 Altındağ / Ankara, Türkiye

TCDD Başkentray, Ankara Metrosu ve Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı belediye otobüsleri ile ulaşım sağlanabilen Ankara Somut Olmayan Kültürel Miras Müzesi'nin çok yakınında, Ankara Kalesi ve Gökyay Vakfı Satranç Müzesi gibi bir çok müze destinasyon vardır.

Ayrıca Ankara'nın en eski ve merkezinde bulunan Ankara Gençlik Parkı'da çok yakın bir mesafededir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.