Tarihi Ankara Botanik Parkı

Güncellenme : 30.11.2019 15:28:52

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Ankara Rehberi Liste

Çankaya Caddesi ile Cinnah Caddesi arasında 1970 yılında kurulan ve Türkiye'nin en güzel tabiat parklarından biri olan Ankara Botanik Parkı, başkenti gezenlerin mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Ankara Botanik Parkı Doğası

Ankara Botanik Parkı'nın ortasında bir havuz, çocuk bahçesi ve çiçek serası vardır.

56.400 m² toplam alana sahip parkta, 15.000 m² çim alan ve 1.000 m² havuz alanı bulunmakta olup 100 m² çocuk oyun alanı ile 200 m² spor alanı yer almaktadır.

Ankara Botanik Parkı Video

Ankara Botanik Parkı Adres - Nasıl Gidilir

Cinnah Caddesi ve Çankaya Caddesi, Çankaya / Ankara / Türkiye

Ankara Botanik Parkı'na, Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı belediye otobüsleri ve Ankara Metrosu ile ulaşım sağlanabilir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.