Ankara Atatürk Eğitim Müzesi

Güncellenme : 11.01.2021 13:00:20

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Ankara Rehberi Liste

Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan Atatürk Eğitim Müzesi, Ankara şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Atatürk Eğitim Müzesi Sergi

1981 yılında ziyarete açılan Ankara Atatürk Eğitim Müzesi’nde Türk eğitim tarihini tanıtan belgeler ve eşyalar sergilenmektedir. Bünyesinde bir kütüphane de bulunduran müze, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk adını taşıyan bir arşive ev sahipliği yapmaktadır.

Atatürk Eğitim Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Emniyet, Mevlana Bulvarı, No : 43, 06560 Yenimahalle / Ankara / Türkiye

Ankara Metrosu ve Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı belediye otobüsleri ile ulaşım sağlanabilen Ankara Atatürk Eğitim Müzesi'nin çok yakınında, Türk Hava Kurumu Müzesi ile Makina ve Kimya Endüstrisi Sanayi ve Teknoloji Müzesi gibi bir çok destinasyon vardır.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.