Anasayfa >Türkiye Tur Rehberi >Ankara >Altınköy Açık Hava Müzesi

Ankara Altınköy Açık Hava Müzesi

Güncellenme : 09.12.2020 21:57:27

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Ankara Rehberi Liste

Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan Altınköy Açık Hava Müzesi, Ankara şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Altınköy Açık Hava Müzesi Bilgiler

Hızla gelişen şehirler ve onların karşısında yok olmaya direnen köylerin, 21. yüzyılın en önemli problemlerinden biri olduğuna dikkat çekmek için Altındağ Belediyesi tarafından yaptırılan Ankara Altınköy Açık Hava Müzesi; 1930 ile 1950'li yılların köy mimarisini, geleneklerinin ve kültürünün örneğini teşkil eder.

500 dönümlük bir arazi içerisinde yer alan müze; köy kahvesi, ahırlar, muhtarlık, bahçeler ve geleneksel Türk tipi köy evleri ile, tamamen bir köy hayatı yansıtacak şekilde kurulmuştur ve sadece görsel olarak değil, köyün içinde gerçekleştirilen aktiviteler ile eğitici ve öğretici bir işlevi de yerine getirmektedir. Doğal ve organik ürünlerin satışının da yapıldığı köyde, bu ürünlerin yapım ve üretim aşaması da gözler önünde gerçekleşmektedir. Köy camisi, asma köprü, okul, bakkal, değirmen, evler ve sokaklar, köyün içinde bulunan diğer yapılardır.

Altınköy Açık Hava Müzesi Video

Altınköy Açık Hava Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Beşikkaya, 2022. Sokak, 06230 Altındağ / Ankara / Türkiye

Ankara Altınköy Açık Hava Müzesi’ne Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı belediye otobüsleri ile ulaşım sağlanabilir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.