Bursa Tur Rehberi - Spor, Doğa, Tarih ve Kültür Gezileri

Güncellenme : 01.03.2020 16:24:28

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama

Türkiye'nin en büyük şehirlerinden biri olan, Bursa, Tarih de Osmanlı Devleti'nin ilk başkenti olması ile bilinen ve İnegöl Köftesi, İskenderi, Kestane Şekeri ve Kemalpaşa Tatlısı ile bilinir.

Bursa Cumhuriyet Caddesinde Zafer Meydanı ile Çınarönü arası çalışan 1,5 kilometrelik nostaljik tramvay hattı turizme büyük katkı vermektedir.

Bursa'da gezilecek yerler şeklinde internet de bir arama yaptığınızda örnek Bursa'da gezilecek 20 yer, Bursa'da gezilecek 30 yer gibi seçenekler çıkar, peki kime göre ve neye göre ? Bu yüzden Bursa Tur Rehberi için gezilecek 5 yer, gezilecek 20 yer gibi eleme yapmak gerçekten çok zor olduğundan ve sitemizi ziyaret eden ziyaretçilerin bu konu da tercihlerini kendileri yapabilmeleri açısından BinGezi.com da tarihi Bursa şehri ile ilgili bir çok farklı içeriği zaman içerisinde sizlere ulaştırmayı planlıyoruz.

Bursa Festival ve Etkinlikler

Bursa'da 1962'den bu yana gerçekleştirilen uluslararası bir sanat etkinliğidir. 1 Haziran ve 1 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşir. Festival kapsamında müziğin tüm dalları, sahne sanatları ve plastik sanatlar alanındaki etkinlikler yer alır. Festival, 1988 yılından beri Bursa Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenmektedir.

Bursa Yaz Turizmi

Bursa, Marmara Denizine olan doğa harikası kıyıları ve plajları ile yaz mevsiminde tatil için gelen bir çok turisti misafir eder.

Bursa Sağlık ve Kış Turizmi

Türkiye'de en büyük dağlarından biri olan Uludağ Milli Parkı ve Uludağ Kayak Merkezi, Türkiye'nin kayak pistine sahip bölgelerinden biridir.

Ayrıca sağlık turizmi açısından da, gerek temiz ve yumuşak havası gerekse doğal zengin mineralli kaynak suları ile çok faydalıdır.

Bursa Kültür Turizmi

Bursa Tur Rehberi içinde önemli bir yeri olan ve kültür turlarının düzenlendiği bir çok destinasyona sahip şehirde, İznik Müzesi ve Bursa Türk İslam Eserleri Müzesi gibi bir çok tarihi müzeler Nikaia Antik Kenti gibi arkeolojik sitler ile Bursa Kalesi ve İznik Kalesi'nin turizm açısından önemli bir yeri vardır.

Bursa'da ayrıca ziyaretçiler için girişi ücretsiz olarak bilinen bir çok müze vardır. Bu müzeler;

Aktopraklık Açıkhava Müzesi
Anadolu Arabaları Müzesi
Bursa Atatürk Evi
Bursa Arkeoloji Müzesi
Bursa Bıçak Müzesi
Bursa Kent Müzesi
Bursa Vakıf Kültürü Müzesi
Göç Tarihi Müzesi
Hünkar Köşkü Müzesi
Hüsnü Züber Evi
Karagöz Müzesi
Muradiye Kur'an ve El Yazmaları Müzesi
Ormancılık Müzesi
Osmanlı Evi Müzesi
Şemaki Evi Müzesi

Bursa Ulaşım Rehberi

Bursa şehrinde gezilecek yerler için bir çok alternatif vardır. Bursa Büyükşehir Belediyesi Otobüsleri, tramvay, metro hatları ve BursaRay gibi bir çok ulaşım alternatifi vardır.

Bursa'da ayrıca bir çok yeri bisiklet ile gezebileceğiniz gibi, ulaşımda bisiklet, toplu taşıma entegrasyonundan da yararlanabilirsiniz.

Bingezi.com olarak bazı gezi siteleri gibi size araba tavsiye edip, nerede hangi otopark var bunu anlatmak ve sizlerin trafik ve otopark problemleri ile boğuşup gazilerinizin strese dönüşmemesi için ulaşımda toplu taşıma, bisiklet ve toplu taşıma bisiklet entegrasyonu tavsiye ediyoruz.

Resim Galerisi

Bursa Cumakızlık Bursa Cumakızlık
Bursa Nostaljik Tramvay Bursa Nostaljik Tramvay
Uludağ Teleferik Uludağ Teleferik
Irgandı Köprüsü Irgandı Köprüsü

Bursa şehrinde spor, doğa, tarih, kültür gezileri ve destinasyonları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Daha Fazla Yükle