Anasayfa >Türkiye Tur Rehberi >Bursa Tur Rehberi >Uluumay Osmanlı Halk Kıyafetleri ve Takıları Müzesi

Bursa Uluumay Osmanlı Halk Kıyafetleri ve Takıları Müzesi

Tarih : 07.11.2020 15:55:06

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Bursa Tur Rehberi Detay

Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan Hüsnü Züber Evi Müzesi, Bursa şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Uluumay Osmanlı Halk Kıyafetleri ve Takıları Müzesi Sergi

18 Eylül 2004'ten bu yana hizmet veren Bursa Uluumay Osmanlı Halk Kıyafetleri ve Takıları Müzesi arşivinde, Anadolu Foklor Vakfı kurucu üyelerinden Esat Uluumay'ın 45 yılda topladığı 18 değişik koleksiyonu sergilenmektedir. 15. yüzyıla kadar uzanan Osmanlı Anadolu ve Rumelisi'nden 70 kıyafet, 400 parça takının bulunduğu müzede; ayrıca Türk Kahvesi, Türk Hamamı, atçılığı ile ilgili malzemeler silah, bıçak, kılıç, boncuk türü eserler mevcuttur.

Uluumay Osmanlı Halk Kıyafetleri ve Takıları Müzesi Video

Uluumay Osmanlı Halk Kıyafetleri ve Takıları Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Muradiye Mahallesi, II. Murad Caddesi, Şair Ahmet Paşa Medresesi, Osmangazi / Bursa / Türkiye

BursaRay metro hattı ile ulaşım sağlanabilen Uluumay Osmanlı Halk Kıyafetleri ve Takıları Müzesi'nin çok yakınında Karagöz Müzesi, Ormancılık Müzesi ve Reşat Oyal Kültür Parkı vardır.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.