Bursa El Nakışları Müzesi

Güncellenme : 30.12.2020 13:17:45

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Bursa Rehberi Liste

Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan El Nakışları Müzesi, Bursa şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

El Nakışları Müzesi Sergi

Bursa ve Marmara Bölgesi’nde yaşayan Türk Halklarının, geleneksel kültürünü yansıtan yüzlerce yıllık el nakışları, replikaları Bursa El Nakışları Müzesi’nde ziyaretçilere sergilenmektedir.

El Nakışları Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Muradiye, Prf. Dr. Halil İnalcık Sokak No : 3, 16050 Osmangazi / Bursa / Türkiye

Sağlık Tarihi Müzesi’nin çok yakınında olan Bursa El Nakışları Müzesi’ne şehir içi ulaşım araçları ve BursaRay’ın Demirtaşpaşa istasyonu ile arasında olan mesafeyi göz önüne alarak toplu taşıma bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlanabilir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.