Bursa 17. Yüzyıl Osmanlı Evi Müzesi

Güncellenme : 17.03.2020 15:57:08

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Bursa Rehberi Liste

1989 yılında müze haline getirilen ve Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan Bursa 17. Yüzyıl Osmanlı Evi Müzesi, şehri gezenlerin mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Osmanlı Evi Müzesi Sergi

Osmanlı yaşam tarzının sergilenmiş olduğu Bursa Osmanlı Evi Müzesi binasında haremlik, selamlık bölümlerinin yanı sıra günlük ihtiyaçların giderildiği mekanlar yer almaktadır ve döneme ait giysi ve kıyafetlere de yer verilmiştir.

Osmanlı Evi Müzesi Giriş Ücreti

Osmanlı Evi Müzesi giriş ücreti, açık ve kapalı olduğu gün ve saatler ile ilgili bilgi ve detaylara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://muze.gov.tr/muze-detay?SectionId=BOS01&DistId=MRK

Osmanlı Evi Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Muradiye, 6, Prf. Dr. Halil İnalcık Sokak, 16050 Osmangazi / Bursa / Türkiye

BursaRay metro hattı ile ulaşım sağlanabilen Bursa Osmanlı Evi Müzesi'nin çok yakınında, Hüsnü Züber Evi, Uluumay Osmanlı Halk Kıyafetleri ve Takıları Müzesi ile Reşat Oyal Kültür Parkı vardır.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.