Bursa Sağlık Tarihi Müzesi

Güncellenme : 29.12.2020 13:22:34

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Bursa Rehberi Liste

Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan Sağlık Tarihi Müzesi, Bursa şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Sağlık Tarihi Müzesi Sergi

Türkiye Cumhuriyeti dönemine ait fotoğraf, belge ve cihazların sergilendiği Sağlık Tarihi Müzesi arşivine tıpta kullanılan antika değerindeki cihaz ve ilaçlar eklenmektedir. Doktorların eski eşyaları, tıbbi aletleri, kimlikler, panolar gibi pek çok eşya hekimler ya da sağlıkçı ailelerin bağışları ve bir eczacının çalıştığı eczanesi de sergilenmektedir. Tıp haricinde kullanılan malzemeler ve kavanozlarda saklanan hastalıklı organlar gibi ziyaretçiler için çeşitli bir arşiv bulunmaktadır.

Sağlık Tarihi Müzesi Video

Sağlık Tarihi Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Pınarbaşı, Güranlı Sokak, No : 9, 16040 Osmangazi / Bursa / Türkiye

El Nakışları Müzesi ve Yaşam Kültürü Müzesi’nin çok yakınında olan Bursa Sağlık Tarihi Müzesi’ne şehir içi ulaşım araçları ve BursaRay’ın Demirtaş ve Şehreküstü istasyonları ile arasında olan mesafeyi göz önüne alarak toplu taşıma bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlanabilir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.