Antalya'da Gezilecek Yerler

Antalya Lara Falezler

Dünyada en çok ziyaret alan 30 şehirden birisi olan Antalya, Türkiye’de turizm alanında İstanbul ile birlikte en çok turist çeken şehir olup dört mevsim turizm olanaklarına sahip olup en yoğun dönemini yaz aylarında yaşar.

Antalya'da gezilecek yerler şeklinde internet de bir arama yaptığınızda örnek Antalya'da gezilecek 30 yer, Antalya'da gezilecek 40 yer gibi seçenekler çıkar, peki kime göre ve neye göre ? Bu yüzden Antalya Tur Rehberi için gezilecek 5 yer, gezilecek 10 yer gibi eleme yapmak gerçekten çok zor olduğundan ve üstelik konu Antalya olunca değil 5 veya 10, 15 veya 25 gibi rakamlar bile gerçekten çok zayıf olacağı için, sitemizi ziyaret eden ziyaretçilerin bu konu da tercihlerini kendileri yapabilmeleri açısından BinGezi.com da Antalya şehri ile ilgili bir çok farklı içeriği zaman içerisinde sizlere ulaştırmayı planlıyoruz.

Antalya Tur Rehberi olanakları içinde deniz, spor, sağlık, kış, kongre, yayla, mağara, kamp, fuar ve kültür turizmi gibi bir çok seçenek vardır.

Antalya Kültür Turizmi

Türkiye'nin turizm başkenti durumunda olan Antalya’da kültür turizmi kapsamında Alanya Arkeoloji Müzesi, Antalya Kaleiçi Müzesi, Aspendos Antik Tiyatro, Apollonia Antik Kenti gibi birçok tarihi müze ve antik kente rastlamak mümkün ve bir çok kişi tarafından genelde deniz turizmi amacı ile ziyaret edilen bu büyülü şehir aslında Türkiye’de kültür alanında da en çok destinasyona sahip olan şehirlerden biridir.

Antalya Yaz Turizmi

Antalya Tur Rehberi içinde belki de anlatmak için çok fazla söze gerek kalmayan yaz turizmi bir çok doğal güzelliğe sahip olan şehirde, Lara ve Konyaaltı plajları en popüler plajlardır. Ayrıca Demre Kuş Cenneti, Termessos Milli Parkı ve Dim Çayı Milli Parkı gibi bir çok muhteşem tabiat alanın sahiptir.

Antalya Kış Turizmi

Antalya her ne kadar yaz turizmi alanında popüler bir şehir olsa da, kış turizminde de Saklıkent Kayak Merkezi ve Alanya'daki Akdağ Kış Sporları Turizm Merkezi ile Antalya'yı kış turizminde de bulnan destinasyonları ile önemli bir yere sahiptir.

Antalya Spor Turizmi

Antalya Tur Rehberi içinde çok zengin bir seçeneğe sahip olan spor turizmi içinde futbol, tenis, ve golf olmak üzere her yıl yüzlerce sporcu ve takım Antalya'yı tercih etmektedir. Antalya, bu sporların tesislerine sahip olduğu gibi sporculara ve yetkililerine verilen seminerlere de ev sahipliği yapmaktadır. Antalya, 2009-2010 döneminde judo, halter, eskrim, voleybol, badminton ve benzeri pek çok alanda 39'u uluslararası, 66'sı ulusal, 27'si millî takım kampı ve 45’i kurs ve seminer olmak üzere toplam 177 etkinliğe ev sahipliği yapmıştır. Antalya 2003 ile 2008 yılları arasında Dünya Ralli Şampiyonası'na ev sahipliği yapmıştır.

Antalya Fuar ve Etkinlikler

2016 yılında düzenlenen olan Çiçek ve Çocuk temalı Expo 2016 Antalya organizasyonu ile fuar turizmine ilk adımı atan Antalya'da, Feslikan Yaylası Festivali, Söbüce Yaylası Şenliği, Alanya Şenlikleri gibi bir çok festival düzenlenir.

Korkuteli yöresinde Alevi Bektaşi ve Türkmen kültürü yaşayan halk da şenlikler düzenlerler.

Antalya'da yerel ölçekte olduğu gibi ulusal ve uluslararası ölçekte festivaller de düzenlenmektedir. Ulusal ölçekte en büyük festival 2010 yılında düzenlenmeye başlanan Antalya Televizyon Ödülleridir. Uluslararası ölçekte her yıl ekim ayında Antalya Altın Portakal Film Festivali düzenlenir. Ayrıca Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali, gelenekselleşmiş Türkiye'nin tek, dünyanın ise en büyük kum heykel etkinlikleri arasında yer almaktadır.

Antalya Ulaşım Rehberi

Antalya şehrinde gezilecek yerler için Antalya Büyükşehir Belediyesine bağlı otobüsler ve AntRay Tramvay hattı gibi ulaşım çeşitleri mevcuttur.

Antalya'da ayrıca bir çok yeri bisiklet ile gezebileceğiniz gibi, ulaşımda bisiklet, toplu taşıma entegrasyonundan da yararlanabilirsiniz.

Bingezi.com olarak bazı gezi siteleri gibi size araba tavsiye edip, nerede hangi otopark var bunu anlatmak ve sizlerin trafik ve otopark problemleri ile boğuşup gazilerinizin strese dönüşmemesi için ulaşımda toplu taşıma, bisiklet ve toplu taşıma bisiklet entegrasyonu tavsiye ediyoruz.

Antalya Tur Rehberi sayfamızda Antalya'da gezilecek yerler ve destinasyonları bulabilirsiniz. - Saklıkent Kayak Merkezi, Demre Kuş Cenneti, Perge Antik Kenti

Saklıkent Kayak Merkezi

  10:58 22.11.2021 Saklıkent Kayak Merkezi, Antalya’nın Korkuteli ilçesinde bulunan muhteşem bir kayak merkezidir.

Sarıkaya Milli Parkı

  32:26 18.08.2021 Antalya’nın Kumluca ilçesinde bulunan Sarıkaya Milli Parkı muhteşem bir tabiata sahiptir.

Bir Zamanlar Antalya Müzesi

  29.05.2021 Bir Zamanlar Antalya Müzesi, Antalya’nın Kepez ilçesinde bulunan önemli müzelerinden biridir.

Antalya Kent Müzesi

  23.05.2021 Antalya Kent Müzesi Kent Belleği Merkezi, Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde bulunan önemli müzelerinden biridir.

Ahi Evran Müzesi Kültür ve Sanat Galerisi

  7:13 12.05.2021 Ahi Evran Müzesi Kültür ve Sanat Galerisi, Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde bulunan önemli müzelerinden biridir.

Antalya Mevlevihane Müzesi

  10:29 05.05.2021 Mevlevihane Müzesi, Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde bulunan önemli müzelerinden biridir.

Dokuma Park Antalya

  17:06 11.04.2021 Dokuma Park, Antalya’nın Kepez ilçesinde bulunan önemli müzelerinden biridir.

Naula Antik Kenti

  10:49 30.12.2020 Naula Antik Kenti, Antalya’nın Alanya ilçesinde bulunan tarihi bir antik şehirdir.

Alanya Kalesi

  5:40 30.12.2020 Alanya ilçesinde bulunan Alara Kalesi, Antalya'nın en önemli eserlerinden biridir.

Köprülü Kanyon Milli Parkı

  6:25 08.09.2020 Antalya'nın Manavgat ilçesinde bulunan Köprülü Kanyon Milli Parkı muhteşem bir tabiata sahiptir.

Saklıkent Milli Parkı

  10:48 30.08.2020 Antalya'nın Kaş ilçesinde bulunan Saklıkent Milli Parkı muhteşem bir tabiata sahiptir.

Xanthos Antik Kenti

  24:47 Letoon Antik Kenti 30.08.2020 Xanthos Antik Kenti, Antalya'nın Kaş ilçesinde bulunan tarihi bir antik şehirdir.

Poğla Antik Kenti

  30.08.2020 Poğla Antik Kenti, Antalya'nın Korkuteli ilçesinde bulunan tarihi bir antik şehirdir.

Phellos Antik Kenti

  27.08.2020 Phellos Antik Kenti, Antalya'nın Kaş ilçesinde bulunan tarihi bir antik şehirdir.

Selge Antik Kenti

  25:30 27.08.2020 Selge Antik Kenti, Antalya'nın Manavgat ilçesinde bulunan tarihi bir antik şehirdir.

Attaleia Antik Kenti

  27.08.2020 Attaleia Antik Kenti, Antalya'nın Muratpaşa ilçesinde bulunan tarihi bir antik şehirdir.

Sillyon Antik Kenti

  59:42 27.08.2020 Sillyon Antik Kenti ve Tiyatrosu, Antalya'nın Serik ilçesinde bulunan tarihi bir antik şehirdir.

Aspendos Antik Kenti

  15:59 27.08.2020 Aspendos Antik Kenti ve Tiyatrosu, Antalya'nın Serik ilçesinde bulunan tarihi bir antik şehirdir.

Rhodiapolis Antik Kenti

  35:09 26.08.2020 Rhodiapolis Antik Kenti ve Tiyatrosu, Antalya'nın Kumluca ilçesinde bulunan tarihi bir antik şehirdir.

Podalia Antik Kenti

  21.08.2020 Podalia Antik Kenti, Antalya'nın Elmalı ilçesinde bulunan tarihi bir antik şehirdir.
Daha Fazla Yükle
+ f t p x