Antalya Kent Müzesi Kent Belleği Merkezi

Güncellenme : 23.05.2021 15:22:44

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Antalya Rehberi Liste

Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan Antalya Kent Müzesi Kent Belleği Merkezi, Antalya şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Antalya Kent Müzesi Kent Belleği Merkezi Bilgiler

Karaalioğlu Parkı ile eski Atatürk Stadı alanı içerisinde eski belediye binası, İpek böcekçiliği Mektebi, Ziraat Evi ve Kapalı Spor Salonu’nun restorasyonu ile 73.800 m².’lik alanda kurulmakta olan Antalya Kent Müzesi Kent Belleği Merkezi, Işıklar Kapalı Spor Salonu Karain’den günümüze Antalyalılar Sergisi’ne, geçmişte nikah salonu olarak hizmet eden Bülent Ecevit Kültür Merkezi ise Çağlar Boyunca Aile ve Evlilik Sergisi ile Antalya’da Mutfak Kültürü Sergisi’ne ev sahipliği yapacaktır.

Eski belediye binasında Antalya’nın Yönetimi ve Belediye Tarihi Sergisi, eski Ziraat Evi’nde Antalya’nın Doğası Sergisi bulunacaktır. Antalya’nın sembollerinden olan Hıdırlık Kulesi de Antalya Kent Müzesi Kent Belleği Merkezi’nin önemli bir parçası olacaktır.

Antalya Kent Müzesi Kent Belleği Merkezi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Kılınçarslan, Yeni Kapı Sokak, No : 6, 07100 Muratpaşa / Antalya / Türkiye

Yakınında Antalya Mevlevihane Müzesi ve Ahi Evran Müzesi Kültür ve Sanat Galerisi gibi farklı müzelerde olan Antalya Kent Müzesi Kent Belleği Merkezi’ne şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.