Antalya Oyun ve Oyuncak Müzesi

Güncellenme : 23.04.2020 14:14:56

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Antalya Rehberi Liste

23 Nisan 2011 yılında ziyarete açılan ve Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya Oyuncak Müzesi, şehri gezenlerin mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Antalya şehrinde aynı zamanda Anadolu Oyuncak Müzesi'de ziyaret edebileceğiniz farklı bir oyuncak müzesidir.

Antalya Oyuncak Müzesi Sergi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından Eylül 2010 yılında başlayan oyuncak müzesi çalışmalarına İstanbul Oyuncak Müzesi'nin sahibi yazar Sunay Akın'da danışman olarak katılmıştır.

Tarihi Kaleiçi Yat Limanı'nda, mülkiyeti Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne ait ve adını bahçesindeki üç palmiyeden alan handa açılan Antalya Oyuncak Müzesi'nde, 1860'lı yıllardan 1990'lı yıllara kadar uzanan döneme ait 3.000 adet oyuncak sergilenmektedir.

Müzeye Temmuz 2011'de yeni oyuncaklar eklenmiş olup, Eylül 2011 tarihinde çocukların eğitimi için atölye çalışmalarına başlanmıştır.

Müzesi'nin bir eşi de Gaziantep şehrimizde Gaziantep Oyuncak Müzesi olarak vardır.

Antalya Oyuncak Müzesi Tanıtım Filmi

Antalya Oyuncak Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Selçuk Yat Limanı Sokak, No : 112, 07000 Muratpaşa / Antalya / Türkiye

Muratpaşa ilçesinde ve Antalya şehir merkezine çok yakın olan Antalya Oyuncak Müzesi'ne şehir içi toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanabilir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.