Antalya Andriake Antik Kenti

Güncellenme : 22.06.2020 15:14:33

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Antalya Rehberi Liste

Likya'nın en önemli liman kentlerinden birisi olan ve günümüzde Çayağzı olarak bilinen ve Demre Kuş Cenneti Milli Parkı'na çok yakın bir konumda olan Andriake Antik Kenti, Antalya şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Andriake Antik Kenti Özellikleri

Çayağzı olarak bilinen noktada yer alan Andriake Antik Kenti, Myra Antik Kenti'nin bir mahallesidir. Kent, Likya Bölgesi'nin Patara ve Phaselis Antik Kentleri gibi tarihi bir limanıdır. Çayağzı sapağında gözünüze çarpan antik yapı kentte bulunan anıtsal çeşmesidir. Kazılarda bulunan eserlerin bir kısmı Antalya Likya Uygarlıkları Müzesi içinde sergilenir.

Andriake Antik Kenti Video

Andriake Antik Kenti Konum - Nasıl Gidilir

Adres : Çayağzı Mevkii, Demre / Antalya / Türkiye

Andriake Antik Kenti'ni ziyaret ettiğiniz zaman tek giriş bileti ile, Likya Uygarlıkları Müzesi'ni de gezebilirsiniz. Şehre çok yakın bir konumda yer alan Demre Kuş Cenneti'de görebileceğiniz önemli destinasyonlardan biridir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.