Antalya Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi

Güncellenme : 23.03.2023 14:12:55

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Antalya Rehberi Liste

1989 yılında Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete açılan Antalya Hayvanat Bahçesi şehri gezenlerin mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Bir diğer doğa harikası olan Kepez Belediyesi Kent Ormanı ile yakın bir mesafededir.

Antalya Hayvanat Bahçesi İçinde Neler Var

Muhteşem doğa harikası gölet ve şelalelerin Antalya Hayvanat Bahçesinde ayrıca Beyaz Kuğu, Siyah Kuğu, Gümüş Bahama Kılkuyruk Ördek, Angıt Ördek, Amazon Papağanı, Bayağı Bıldırcın, Bayağı Turna, Beç Tavuğu, Bengal İpinoz, Bayaz Kakadu, Beyaz Keklik Beyaz Tavus Kuşu, Bob White Bıldırcın, Büyük İskender Papağanı, Cennet Papağanı, Cüce Ördek, Çin Kazı, Deve Kuşu, Emprime Tavus Kuşu, Emu, Flamingo, Gökkuşağı İspinozu, Gri Papağan, Gümüş Sülün, Sarı Anakonda, Su Kaplumbağası Kara Akbaba, Kaya Kartalı, Babun Maymunu, Boz Ayı, Cüce Keçi, Benekli Sırtlan, Rakun, Oklu Kirpi, Rhesus Maymunu, Yaban Domuzu, Sincap, Albino piton yılanı, Afrika Mahmuzlu Kapumbağası, Gökkuşağı Boa Yılanı, İguana, Kraliyet Pitonu, Çinçilla, Deve, Lama, Dağ Keçisi ve Hollanda Lop Tavşanı bulunur.

Antalya Hayvanat Bahçesi Video

Antalya Hayvanat Bahçesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Kepezaltı Piknik Sahası İçerisi, 07192 Kepez / Antalya / Türkiye

Toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanabilen Antalya Hayvanat Bahçesi'ni gezenler yine aynı bölgede bulunan Kepez Belediyesi Kent Ormanı'nı da ziyaret edebilirler.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.