Anasayfa >Türkiye Tur Rehberi >Antalya >Likya Uygarlıkları Müzesi

Antalya Likya Uygarlıkları Müzesi

Güncellenme : 22.06.2020 16:55:51

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Antalya Rehberi Liste

Çayağzı olarak bilinen noktada yer alan ve Demre Kuş Cenneti Milli Parkı'na çok yakın bir konumda Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan Likya Uygarlıkları Müzesi, Antalya şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Tarihi Müze 2015 yılının Haziran ayı içinde restorasyonu tamamlanarak ziyaretlere açılmıştır.

Likya Uygarlıkları Müzesi Sergi

Andriake Antik Kenti kazılarında çıkarılan bazı eserlerin sergilendiği Antalya Likya Uygarlıkları Müzesi içinde amphoralarla zeytin yağı, şarap gibi sıvı malzemenin taşınmasını gösteren Antik Dönem Ticaret Gemisi canlandırması bulunur.

Andriake ticari gemiler için korunaklı bir liman olmasının dışında lojistik destek sağlayan tesisleri ile gemiciler için önemli bir uğrak noktası olmıuştur.

Likya Uygarlıkları Müzesi Giriş Ücreti

Likya Uygarlıkları Müzesi giriş ücreti, açık ve kapalı olduğu gün ve saatler ile ilgili bilgi ve detaylara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://muze.gov.tr/muze-detay?SectionId=DAL01&DistId=MRK

Likya Uygarlıkları Müzesi Konum - Nasıl Gidilir

Adres : Büyükkum Mahallesi, 07570 Demre / Antalya / Türkiye

Antalya Likya Uygarlıkları Müzesi'ni ziyaret ettiğiniz zaman tek giriş bileti ile, Andriake Antik Kenti'ni de gezebilirsiniz. Şehre çok yakın bir konumda yer alan Demre Kuş Cenneti Milli Parkı'da görebileceğiniz önemli destinasyonlardan biridir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.