Alanya Atatürk Evi Müzesi

Güncellenme : 17.04.2020 23:51:50

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Antalya Rehberi Liste

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün 18 Şubat 1935’te Alanya’ya yaptığı ziyaret sırasında bir süre kaldığı ev, sahibi Tevfik Azakoğlu tarafından Kültür Bakanlığı’na bağışlanarak 1987 yılında müze haline getirilmiştir.

Alanya Atatürk Evi Müzesi Sergi

19. yüzyıl Türk mimarisinin özelliklerini yansıtan bahçe içinde üç katlı binanın giriş katında Mustafa Kemal Atatürk'ün kişisel eşyası, fotoğraflar, Atatürk'ün Alanyalılara gönderdiği telgraf ve diğer tarihi belgelerin sergilenmekte olduğu Alanya Atatürk Evi'nin, üst katın odaları ise geleneksel bir Alanya evinin etnografik eşya ile donatılmıştır.

Alanya Atatürk Evi Giriş Ücreti

Alanya Atatürk Evi girişi ücretsizdir. Antalya şehrinin gezilecek en güzel yerlerinden biridir.

Alanya Atatürk Evi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Şekerhane Mahallesi, Anzaklar Sokak, Alanya / Antalya / Türkiye

Antalya'da şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilen Alanya Atatürk Evi Müzesi'ni ziyaret edenler, yakın konumda olan Alanya Arkeoloji Müzesi'ni de ziyaret edebilirler.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.