Çankırı Tur Rehberi - Spor, Doğa, Tarih ve Kültür Gezileri

Güncellenme : 08.11.2020 17:15:58

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama

Türkiye'de Karadeniz Bölgesi içinde yer alan Çankırı şehrinde doğal değerleri ve tarihi yapıları ile zengin bir turizm potansiyeli mevcuttur.

Çankırı'da gezilecek yerler şeklinde internet de bir arama yaptığınızda örnek Çankırı'da gezilecek 10 yer, Çankırı'da gezilecek 20 yer gibi seçenekler çıkar, peki kime göre ve neye göre ? Bu yüzden Çankırı Tur Rehberi için gezilecek 5 yer, gezilecek 10 yer gibi eleme yapmak gerçekten çok zor olduğundan ve sitemizi ziyaret eden ziyaretçilerin bu konu da tercihlerini kendileri yapabilmeleri açısından BinGezi.com da Kastamonu şehri ile ilgili bir çok farklı içeriği zaman içerisinde sizlere ulaştırmayı planlıyoruz.

Çankırı Kültür Turizmi

Ferit Akalın Radyo ve İletişim Müzesi, Çankırı Masal Müzesi, Tarihi Çamaşırhane Müzesi ve Çankırı Kalesi daha bir çok tarihi güzelliğe sahip olan Çankırı kültür turizmi açısından zengin bir destinasyon seçeneğine sahiptir.

Çankırı Doğa Turizmi

Kadınçayırı Tabiat Parkı ve Hazım Dağlı Tabiat Parkı gibi bir çok doğal güzelliğe sahip olan Çankırı Tur Rehberi içinde yine Bülbül Pınarı Mesire Alanı ve Milli Egemenlik Hatıra Ormanı gibi destinasyonlar vardır.

Çankırı Ulaşım Rehberi

Çankırı şehrinde gezilecek yerleri, Çankırı Belediyesine bağlı otobüsler ile gezebilirsiniz.

Çankırı'de ayrıca bir çok yeri bisiklet ile gezebileceğiniz gibi, bisiklet ile keyifli bir ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bingezi.com olarak bazı gezi siteleri gibi size araba tavsiye edip, nerede hangi otopark var bunu anlatmak ve sizlerin trafik ve otopark problemleri ile boğuşup gazilerinizin strese dönüşmemesi için ulaşımda toplu taşıma, bisiklet ve toplu taşıma bisiklet entegrasyonu tavsiye ediyoruz.

Resim Galerisi

Çankırı Çankırı
Ilgaz Dağı Ilgaz Dağı

Çankırı şehrinde spor, doğa, tarih, kültür gezileri ve destinasyonları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.