Çankırı Tarihi Çamaşırhane Müzesi

Güncellenme : 08.11.2020 18:43:51

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Çankırı Rehberi Liste

Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan ve Çankırı'ya gelen turistlerin en çok merak ve tercih ettiği müzeler içinde ilk sıralarda yerini alan Tarihi Çamaşırhane Müzesi, Çankırı şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Tarihi Çamaşırhane Müzesi Kültürü

Çankırı Belediyesi tarafından restore edilen ve çamaşırhane kültürünün yaşatıldığı bir müze haline dönüştürülen Tarihi Çamaşırhane Müzesi, ziyaretçilerinin haricinde atmosferi ve akustiği ile müzisyenlerin de dikkatini çekiyor. Müzede eski çamaşırhane kültürünü canlandıran heykeller de müzik yapan gençlere fon oluyor.

Tarihi Çamaşırhane Müzesi Giriş Ücreti

Çanakırı Tarihi Çamaşırhane Müzesi ziyaret girişleri ücretsiz diye bilinmektedir. Lütfen bilgi de yanlışlık varsa bize konu hakkında bildirimde bulunun.

Tarihi Çamaşırhane Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Cumhuriyet, Şehit Alpay Evirgen Sokak, No : 18-1, 18100 Çankırı Merkez / Türkiye

Şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilen Tarihi Çamaşırhane Müzesi’nin çok yakınında Çankırı Masal Müzesi ile Çankırı Arkeoloji ve Etnografya Müzesi vardır.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.