Çankırı Hazım Dağlı Tabiat Parkı

Güncellenme : 16.03.2022 16:27:04

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Çankırı Rehberi Liste

22.12.2004 yılında mesire yeri olarak tescil edilen daha sonra 21.11.2007 tarihinde işletmeciye ihale edilerek işletmeye açılan alan, 03.08.2009 yılında Milli Park statüsüne getirilmiştir..

Hazım Dağlı Tabiat Parkı, Çankırı şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Hazım Dağlı Tabiat Parkı Tabiat

123 adet floristik, 10 Adet endemik bitki türüne sahip olan Hazım Dağlı Tabiat Parkı içinde 4 Adet İki Yaşamlı tür, 13 Adet Sürüngen tür, 23 Adet Memeli tür, 54 Adet kuş türün vardır.

Orman eko sisteme ait ekolojik, biyolojik, jeolojik, jeomorfolojik ve peyzaj kaynak değerlerinin sürdürülebilirliğini sağlanmaktadır.

Hazım Dağlı Milli Parkı, Çankırı Şehir Merkezi ve diğer merkezlere yakınlığı ve doğal niteliği korunmuş alanlara artan talep nedeni ile, şehir geneline hizmet verebilecek ve yayla ya da doğa turizmine hizmet edebilecek bir rekreasyon alanı potansiyeline sahiptir. Alan tabiat parkı olmadan önce, mesire yeri statüsünde olduğundan, piknik gibi günübirlik kullanımlar için tercih edilmektedir.

Hazım Dağlı Tabiat Parkı Video

Hazım Dağlı Tabiat Parkı Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Aşağı, 18900 Yapraklı / Çankırı / Türkiye

Özel araçlar ile ulaşım sağlanabilen Çankırı Hazım Dağlı Tabiat Parkı hakkında bazı gezi sitelerinde yakın çevresi için verilen destinasyon bilgileri tamamen hatalı olup (muhtemelen arama motorları için anahtar kelime kasma çalışması) bazıları aynı ilçe sınırlarında bile bulunmamaktadır.

Bu yüzden tur ve tatil planlarken her zaman dijital haritalardan da gideceğiniz bölge için mutlaka kontrol yapmanız gezinizin eziyete dönüşmesini engeller.