Çankırı Belediyesi Masal Müzesi

Güncellenme : 11.11.2020 05:12:16

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Çankırı Rehberi Liste

Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan ve Çankırı'ya gelen turistlerin en çok merak ve tercih ettiği müzeler içinde ilk sıralarda yerini alan Çankırı Belediyesi Masal Müzesi, Çankırı şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Çankırı Masal Müzesi Kültürü

Çankırı Belediyesi tarafından çocuklar için tasarlanan Çankırı Masal Müzesi, Anadolu’da yüzyıllardır anlatılan anonim masallara ev sahipliği yapmaktadır.

Çankırı Masal Müzesi Giriş Ücreti

Çankırı Masal Müzesi ziyaret girişleri ücretsiz diye bilinmektedir. Lütfen bilgi de yanlışlık varsa bize konu hakkında bildirimde bulunun.

Çankırı Masal Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Cumhuriyet, Şehit Fatma Dönmez Sokak, No : 1, 18100 Çankırı Merkez / Türkiye

Şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilen Çankırı Masal Müzesi’nin çok yakınında Tarihi Çamaşırhane Müzesi ile Ferit Akalın Radyo ve İletişim Müzesi vardır.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.