Aydın Tur Rehberi - Spor, Doğa, Tarih ve Kültür Gezileri

Güncellenme : 05.05.2024 16:44:29

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama

Ege Bölgesinin güney kuşağında yer alan Aydın şehri turizm açısından gezebileceğiniz en güzel illerimizden biridir.

Aydın’da gezilecek yerler şeklinde internet de bir arama yaptığınızda örnek Aydın’da gezilecek 20 yer, Çanakkale'de gezilecek 30 yer gibi seçenekler çıkar, peki kime göre ve neye göre ? Bu yüzden Çanakkale Tur Rehberi için gezilecek 5 yer, gezilecek 10 yer gibi eleme yapmak gerçekten çok zor olduğundan ve üstelik konu Aydın olunca değil 5 veya 10, 15 veya 25 gibi rakamlar bile gerçekten çok zayıf olacağı için, sitemizi ziyaret eden ziyaretçilerin bu konu da tercihlerini kendileri yapabilmeleri açısından BinGezi.com da İstanbul şehri ile ilgili bir çok farklı içeriği zaman içerisinde sizlere ulaştırmayı planlıyoruz.

Aydın Kültür Turizmi

Kültür Turizmi açısından zengin destinasyon seçeneklerine sahip olan Aydın ilinde Alabanda Antik Kenti, Aydın Arkeoloji Müzesi ve Körteke Kalesi gibi bir çok tarihi destinasyon mevcuttur. Yöreye ait Zeybek dansları ile zeybek müzikleri bulunmaktadır.

Aydın Doğa Turizmi

Ege Bölgesinde olan kıyıları ile Kuşadası ve Didim başta olmak üzere bir çok plaja sahip Aydın şehrinde Zeus Mağarası, Güvercin Adası ve Dilek Yarımadası gibi bir çok doğal alanda mevcuttur.

Aydıne Ulaşım Rehberi

Ege Bölgesinde kıyılara sahip olan Aydın şehrine deniz yolu ile ulaşım sağlanabilir. Ayrıca havayolu, demiryolu ve karayolu ile de ulaşım sağlanabilir.

Aydın’da şehir içi ulaşım için Aydın Büyükşehir Belediyesine bağlı otobüsler ile ulaşım sağlayabilirsiniz..

Aydın'da ayrıca bir çok yeri bisiklet ile gezebileceğiniz gibi, bisiklet ile keyifli bir ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bingezi.com olarak bazı gezi siteleri gibi size araba tavsiye edip, nerede hangi otopark var bunu anlatmak ve sizlerin trafik ve otopark problemleri ile boğuşup gazilerinizin strese dönüşmemesi için ulaşımda toplu taşıma, bisiklet ve toplu taşıma bisiklet entegrasyonu tavsiye ediyoruz.

Resim Galerisi

Aydın Atatürk Anıtı Aydın Atatürk Anıtı
Aydın Otobüs Terimnali Aydın Otobüs Terimnali