Tarihi Aydın Arkeoloji Müzesi

Güncellenme : 05.05.2024 17:58:08

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Aydın Rehberi Liste

Adres : Ahmet Remzi Yüreğir, Turhan Cemal Beriker Bulvarı 162-1, 01130 Seyhan / Adana / Türkiye

Aydın Arkeoloji Müzesi Sergi

1950 yılına kadar Aydın Halkevi bünyesinde korunan, aynı yıl ise hazineye devir edilen Aydın ve çevresindeki arkeolojik eserler 16 Şubat 1959 yılında, Zafer İlkokulu binasının bir odasında bir memurluk olarak kurulan Aydın Arkeoloji Müzesi’ne devredildi. 17 Şubat 1969 yılında müze müdürlüğü olarak faaliyet göstermeye başladı. 23 Nisan 1973 yılında, yeni binasının açılışı gerçekleştirildi. 2000 yılında binası tadilattan geçti. Ağustos 2012 yılında ise günümüzdeki yeni binasının açılışı yapıldı.

Aydın Arkeoloji Müzesi Video

Aydın Arkeoloji Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Ahmet Remzi Yüreğir, Turhan Cemal Beriker Bulvarı 162-1, 01130 Seyhan / Adana / Türkiye

Aydın şehir merkezine çok yakın bir yerde konumda bulunan Aydın Arkeoloji Müzesi’ne şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.