Kars Tur Rehberi - Spor, Doğa, Tarih ve Kültür Gezileri

Güncellenme : 16.12.2020 21:04:04

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama

Doğu Anadolu bölgesi içinde turistlerin en çok ziyaret ettiği şehir olan Kars doğal değerleri ve insan eli ile yapılan tarihi yapıları ile zengin bir turizm altyapısına sahiptir.

Kars'da gezilecek yerler şeklinde internet de bir arama yaptığınızda örnek Kars'da gezilecek 10 yer, Kars'da gezilecek 20 yer gibi seçenekler çıkar, peki kime göre ve neye göre ? Bu yüzden Kars Tur Rehberi için gezilecek 5 yer, gezilecek 10 yer gibi eleme yapmak gerçekten çok zor olduğundan ve sitemizi ziyaret eden ziyaretçilerin bu konu da tercihlerini kendileri yapabilmeleri açısından BinGezi.com da Kars şehri ile ilgili bir çok farklı içeriği zaman içerisinde sizlere ulaştırmayı planlıyoruz.

Kars Doğa Turizmi

Sarıkamış Kayak Merkezi gibi muhteşem bir tesise sahip olan Kars kış turizmi için harika bir şehirdir. Çevrede bulunan göl ve nehir yakınlarında Kuyucuk Kuş Cenneti içinde kuş gözlemlemek ve çiçek seyri ile de doğa sevenlerin ilgisini çekmektedir.

Kars Kültür Turizmi

Kars Tur Rehberi içinde Kars Selçuklu Sarayı, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Kültür Evi, Boğatepe Peynir Müzesi, Kars Tabyaları, Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi ve daha bir çok tarihi yapı mevcuttur.

Son yıllarda çoğalan kültürel ve sanatsal etkinlikler ile hedeflenen burayı Kafkaslar'ın Davos'u haline gelen şehirde Kars Kafkas Kültürleri Festivali, Uluslararası Altın Kaz Film Festivali, Avrupa Filmleri Festivali Gezici Festival, Murat Çobanoğlu Aşıklar Bayramı, Uluslararası Kars Kültür Günleri, Kaşar Festivali gibi bir çok etkinlik gerçekleşmektedir.

Halı dokumacılığı, halk oyunları ve daha bir çok farklı kültürel özelliğe sahip olan bu muhteşem şehri mutlaka görmelisiniz.

Kars Yaz Turizmi

Kars şehri yaz aylarında disko ve barların müşterilerine sunduğu canlı müzik hizmeti ile bölgenin en önemli eğlence merkezlerinden birisidir. Ayrıca eğitim ve öğretim dönemlerinde şehir dışından gelen öğrencilerin katkılarıyla düzenlenen çeşitli eğlence programlarını görmek mümkündür.

Kars Ulaşım Rehberi

Kars’da şehir içi ulaşım için Kars Belediyesine bağlı otobüsler ile ulaşım sağlayabilirsiniz..

Kars'da ayrıca bir çok yeri bisiklet ile gezebileceğiniz gibi, bisiklet ile keyifli bir ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bingezi.com olarak bazı gezi siteleri gibi size araba tavsiye edip, nerede hangi otopark var bunu anlatmak ve sizlerin trafik ve otopark problemleri ile boğuşup gazilerinizin strese dönüşmemesi için ulaşımda toplu taşıma, bisiklet ve toplu taşıma bisiklet entegrasyonu tavsiye ediyoruz.

Resim Galerisi

Kars Taş Köprü Kars Taş Köprü
İnsanlık Anıtı İnsanlık Anıtı
Ortakapı Ortakapı
Belediye Sarayı Belediye Sarayı

Kars şehrinde spor, doğa, tarih, kültür gezileri ve destinasyonları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.