Anasayfa >Türkiye Tur Rehberi >Kars >Kuyucuk Gölü ve Kuş Cenneti

Kars Kuyucuk Gölü ve Kuş Cenneti

Güncellenme : 08.01.2023 01:17:23

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Kars Rehberi Liste

Türkiye'nin 13. Ramsar alanı olan Kuyucuk Gölü ve Kuş Cenneti, Kars şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken harika bir doğa ve tabiat alanıdır.

Kuyucuk Gölü ve Kuş Cenneti Tabiat

Kars şehrinin en önemli doğal değerinden biri olan Kuyucuk Gölü'ne yaklaşık 182 kuş çeşidi ile her yıl dünya da bir çok ülkeden turist gelmektedir.. “Kuyucuk Kuş Gölü Yaban Hayatı Geliştirme Sahası 2009 yılında Türkiye'de 13. uluslararası öneme sahip sulak alanı olarak tescil edilmiştir. Kuyucuk Gölü, Çalı Gölü ve Balık Gölü Kuş Alanı Kars İli sınırları içinde bulunmaktadır.

Kuyucuk Kuş Cenneti

Kuyucuk Gölü ve Kuş Cenneti

Kuyucuk Gölü ve Kuş Cenneti Tabiat Video

Kars Kuyucuk Gölü ve Kuş Cenneti Konum - Nasıl Gidilir

Adres : Kuyucuk Köyü, Arpaçay / Kars / Türkiye

Kars Kuyucuk Gölü ve Kuş Cenneti'ne özel araçlar il ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.