Anasayfa >Türkiye Tur Rehberi >Kars >Gazi Ahmet Muhtar Paşa Kültür Evi

Kars Gazi Ahmet Muhtar Paşa Kültür Evi

Güncellenme : 23.01.2021 18:43:11

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Kars Rehberi Liste

Türkiye'de bulunan interaktif müzelerden biri olan Gazi Ahmet Muhtar Paşa Kültür Evi, Kars şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Gazi Ahmet Muhtar Paşa Kültür Evi Tarihi

XIX. Yüzyılın ilk döneminde inşa edilmiş olan Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı Osmanlı Dönemi yapılarındandır. 1877 – 1878 yıllarında Osmanlı ve Rus Savaşında Ordu Komutanı Gazi Ahmet Muhtar Paşa tarafından bir süre Karargah Binası olarak kullanılmıştır. Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü tarafından restore edilen tarihi konak Gazi Ahmet Muhtar Paşa Kültür Evi olarak ziyarete açılmıştır.

Gazi Ahmet Muhtar Paşa Kültür Evi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Gazi Ahmet Muhtar Paşa Caddesi, Kars Merkez / Türkiye

Kars Gazi Ahmet Muhtar Paşa Kültür Evi’ne şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.