Kars Namık Kemal Kültür Evi

Güncellenme : 23.01.2021 19:02:55

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Kars Rehberi Liste

Türkiye'de bulunan interaktif müzelerden biri olan Namık Kemal Kültür Evi, Kars şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Namık Kemal Kültür Evi Tarihi

1853 ile 1854 yıllarında vatan şairi Namık Kemal’in çocukluğunu geçirdiği ev restore edilip, bugün sergi alanı ve “Aşıklar Evi” olarak hizmet vermektedir. Evin bahçesinde Kars'lı çoban heykeltıraş Metin Doğrukartal tarafından taştan yapılan kentin tarihi binalarının yer aldığı Minia Kars ziyaret edilebilir.

Kars çayı kenarında, Kars Kalesi yakınında bulunan, Namık Kemal Kültür Evi’nin bahçesindeki Minia Kars, kentin önemli tarihi binalarından oluşuyor. 20 eserin bulunduğu Minia Kars'ta Evliya Camii, Kümbet Camii, 12 Havarilar kilisesi, Defterdarlık binalarının yanı sıra sandık, insan figürleri ve kaz heykeli de yer alıyor.

Namık Kemal Kültür Evi Video

Namık Kemal Kültür Evi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Kaleiçi, Erzurum Caddesi, No : 112, 36000, Kars Merkez / Türkiye

Şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilen Kars Namık Kemal Kültür Evi’nin yakınında Kars Kalesi ve Kars Beylerbeyi Sarayı gibi destinasyonlar bulunmaktadır.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.