Balıkesir Tur Rehberi - Spor, Doğa, Tarih ve Kültür Gezileri

Güncellenme : 12.11.2019 06:03:19

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama

Marmara Denizi ve Ege Denizi üzerinde bulunan kıyıları ile oldukça gelişmiş olan Balıkesir şehri Türkiye'de önemli bir turizm şehridir.

Balıkesir'de gezilecek yerler şeklinde internet de bir arama yaptığınızda örnek Balıkesir'de gezilecek 20 yer, Balıkesir'de gezilecek 30 yer gibi seçenekler çıkar, peki kime göre ve neye göre ? Bu yüzden Balıkesir Tur Rehberi için gezilecek 5 yer, gezilecek 20 yer gibi eleme yapmak gerçekten çok zor olduğundan ve sitemizi ziyaret eden ziyaretçilerin bu konu da tercihlerini kendileri yapabilmeleri açısından BinGezi.com da Balıkesir şehri ile ilgili bir çok farklı içeriği zaman içerisinde sizlere ulaştırmayı planlıyoruz.

Her yıl 6 Mayıs günü kutlanan Hıdırellez şehrin önemli etkinliklerinden biridir.

Futbol şehrilerimizden biri olan Balıkesir'de, Balıkesirspor 2014 - 2015 Süleyman Seba sezonun da süper lige çıkıp mücadele etmiştir.

Balıkesir Doğa Turizmi

Dağlık yerlerde dağ sporları yapılmaktadır. Yine kıyı yöresinde yelkencilik yapılmaktadır. Manyas Kuş Cenneti Milli Parkı ve Sarımsaklı Tabiat Parkı gibi bir çok destinasyon seçeneğine sahiptir.

Cunda Adası ve Marmara Adası gibi doğa harikası olan adaları ise çevre dostu ulaşım aracı olan bisiklet ile çok daha keyifli bir şekilde gezebilirsiniz.

Balıkesir Kültür Turizmi

Balıkesir Tur Rehberi içinde önemli bir yeri olan ve kültür turlarının düzenlendiği bir çok destinasyona sahip şehirde, Antandros Antik Kenti ve Kyzikos Antik Kenti gibi arkeolojik sitler, turizm açısından önemlidir. Achyrasos Kalesi mutlaka görülmelidir, Bandırma Arkeoloji Müzesi'nde ise çok güzel eserler mevcuttur.

Balıkesir Sağlık Turizmi

Gönen, Edremit, Manyas, Susurluk, Bigadiç, Sındırgı ilçelerinde ve Merkez'e bağlı Pamukçu Beldesi'nde kaplıcalar bulunmaktadır.

Balıkesir Ulaşım Rehberi

Balıkesir şehrinde gezilecek yerleri, Balıkesir Büyükşehir Belediyesine bağlı otobüsler ile gezebilirsiniz.

Balıkesir'de ayrıca bir çok yeri bisiklet ile gezebileceğiniz gibi, bisiklet ile keyifli bir ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bingezi.com olarak bazı gezi siteleri gibi size araba tavsiye edip, nerede hangi otopark var bunu anlatmak ve sizlerin trafik ve otopark problemleri ile boğuşup gazilerinizin strese dönüşmemesi için ulaşımda toplu taşıma, bisiklet ve toplu taşıma bisiklet entegrasyonu tavsiye ediyoruz.

Resim Galerisi

Balıkesir Balıkesir
Balıkesir Avlu Balıkesir Avlu
Eski Hükümet Konağı Eski Hükümet Konağı
Balıkesir Saat Kulesi Balıkesir Saat Kulesi
Balıkesir Lisesi Tarihi Binası Balıkesir Lisesi Tarihi Binası

Balıkesir şehrinde spor, doğa, tarih, kültür gezileri ve destinasyonları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Daha Fazla Yükle