AnasayfaTürkiye Tur RehberiBalıkesir Tur RehberiBalıkesir Gönen Mozaik Müzesi

Balıkesir Gönen Mozaik ve Açık Hava Müzesi

 

Tarih : 28.01.2020 16:19:30

Hem yaz aylarında plajları, hem kış aylarında doğası, tarihi ve turizm zenginlikleri ile öne çıkan Balıkesir şehrini ziyaret edenler için Gönen Mozaik (ziyaret ücretsizdir) görülmesi gereken önemli bir destinasyondur.

Balıkesir Gönen Mozaik Müzesi İçerik [gizle]

Gönen Mozaik Müzesi Sergi ve Ziyaret

Balıkesir Gönen Mozaik Müzesi içinde taban mozaiği ile çevresinde derlenmiş olan Roma, Bizans ve Osmanlı dönemlerine ait taş eserler bulunmaktadır.

Müzeye ziyaretler ücretsizdir.

Gönen Mozaik Müzesi Adres

Kurtuluş, 10900 Gönen / Balıkesir / Türkiye

Gönen Mozaik Müzesi, Gönen ilçe merkezine yaklaşık 1 km., Balıkesir işehir merkezine ise yaklaşık 90 km. uzaklıktadır.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikde bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metodları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konuyu amacından uzaklaştırmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.

 
×