Anasayfa >Türkiye Tur Rehberi >Balıkesir >Balıkesir Gönen Mozaik Müzesi

Balıkesir Gönen Mozaik ve Açık Hava Müzesi

Güncellenme : 28.01.2020 16:19:30

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Balıkesir Rehberi Liste

Hem yaz aylarında plajları, hem kış aylarında doğası, tarihi ve turizm zenginlikleri ile öne çıkan ve Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan Balıkesir şehrini ziyaret edenler için Gönen Mozaik Müzesi görülmesi gereken önemli bir destinasyondur.

Gönen Mozaik Müzesi Sergi ve Ziyaret

Balıkesir Gönen Mozaik Müzesi içinde taban mozaiği ile çevresinde derlenmiş olan Roma, Bizans ve Osmanlı dönemlerine ait taş eserler bulunmaktadır.

Gönen Mozaik Müzesi Giriş Ücreti

Balıkesir Gönen Mozaik Müzesi ziyaret girişleri ücretsizdir.

Gönen Mozaik Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Kurtuluş, 10900 Gönen / Balıkesir / Türkiye

Gönen Mozaik Müzesi, Gönen ilçe merkezine yaklaşık 1 km., Balıkesir işehir merkezine ise yaklaşık 90 km. uzaklıktadır.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.