Balıkesir Sarımsaklı Tabiat Parkı

Güncellenme : 31.01.2020 04:46:48

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Balıkesir Rehberi Liste

1.5 hektarlık bir alana sahip olan ve 11.07.2011 tarihinde Milli Park konumuna geçen ve Türkiye'nin en güzel tabiat parklarından biri olan Balıkesir Sarımsaklı Tabiat Parkı, şehri gezenlerin mutlaka görmesi gereken harika bir doğa ve tabiat alanıdır.

Sarımsaklı Tabiat Parkı Doğası

Sarımsaklı'da 12 adet bungalov, 1 adet kır kahvesi, 1 adet büfe ve 1 adet bekçi kulübesi bulunan küçük bir alandır. Şehir stresinden ve yorgunluğundan uzak da stresten, sessiz sakin doğa ile baş başa aileniz ile birlikte gelip dinlenebileceğiniz bir yerdir.

Sarımsaklı Plajı

Sarımsaklı Plajı, yıllardır değerini kaybetmeyen, güzel kumu ve denizi ile herkesi hayran bırakan muhteşem bir sahil alanıdır.

Plajın eşsiz manzarası ve suyun berraklığı ile muhteşem su sporları ve yaz tatili için bulunmaz bir yerdir. Ayrıca akşam üstü gün batımını izlemek de ayrı bir keyif verir.

Sarımsaklı Tabiat Parkı Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Küçükköy, 10410 Ayvalık / Balıkesir / Türkiye

Sarımsaklı Plajı ile yan yana olan Sarımsaklı Tabiat Parkı, Balıkesir şehir merkezine yaklaşık 135 km. uzaklıktadır.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.