Anasayfa >Türkiye Tur Rehberi >Balıkesir >Balıkesir Tahtakuşlar Etnografya Müzesi

Balıkesir Edremit Tahtakuşlar Etnografya Müzesi

Güncellenme : 28.01.2020 16:45:13

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Balıkesir Rehberi Liste

Alibey Kudar isimli bir İlkokul Öğretmeni tarafından kendi doğmuş olduğu köyde kurulan ve tamamen kendi milli kültürümüzü ve değerlerimizi yansıtmış olan ve aynı zamanda Türkiye'nin ilk köy müzesi olan Balıkesir Tahtakuşlar Etnografya Müzesi, şehri gezenlerin mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Tahtakuşlar Etnografya Müzesi Sergi

1992 yılında açılan ve Orta Asya'dan Türkiye'ye göç eden Konar ve Göçer Türk boylarının ilginç ve özgün kültür varlıkları ve Kazdağı efsaneleri sergilenmekte olan Tahtakuşlar Etnografya Müzesi, Edremit İlçesinin kültür turizmi açısından görülmeye değer önemli kültür zenginliklerimizden biri olup, içerisinde özel sanat eserlerinin sergilendiği bir sanat galerisi de yer almakta olup ziyaretçilerine Konar ve Göçer Türk boylarının öz kültürünü tanıma fırsatını sunmak ile birlikte Alevi Tahtacı Türkmenler'in yaşam tarzlarına ilişkin değerler sergilenir.

Galeride, Orta Asya’dan Türkiye'ye göç eden Türk boylarının ilginç ve özgün kültür varlıkları, giyim, ev eşyaları, aletleri, halıları ve çadırları her türlü sanat yapıtları, yazmalar, kolyeler, nazarlıklar ile dünyada sergilenen en büyük deri sırtlı deniz kaplumbağası yıl boyunca sergilenmektedir.

Tahtakuşlar Etnografya Müzesi Video

Tahtakuşlar Etnografya Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Tahtakuşlar Mahallesi, 10395 Edremit / Balıkesir / Türkiye

Türkiye'de ilk Özel Etnoğrafya Müzesi olma özelliği taşıyan ve Kazdağı Milli Parkı'na yakın bir konumda olan Balıkesir Tahtakuşlar Etnografya Müzesi'ni ziyaret edenler yine yakın bir konumda olan Sarıkız Kazdağı Etnografya Galerisi, Kazdağı Müzesi'ni görebilirler.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.