Anasayfa >Türkiye Tur Rehberi >Balıkesir Tur Rehberi >Devrim Erbil Çağdaş Sanatlar Müzesi

Balıkesir Devrim Erbil Çağdaş Sanatlar Müzesi

Tarih : 21.12.2019 05:46:33

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Balıkesir Tur Rehberi Detay

Mustafa Kemal Atatürk'ün, batılılaşma heyecanı içerisinde Türk sanatçısına Dolmabahçe Sarayı’nın en güzel kanatlarından birini, Velihat Dairesini çağdaş müze olarak verdiği ve 1937 yılında kurulan Balıkesir Devrim Erbil Çağdaş Sanatlar Müzesi, Ege Turu yapanların gezenlerin mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Devrim Erbil Çağdaş Sanatlar Müzesi Sergi

Devrim Erbil Çağdaş Sanatlar Müzesi arşivinde Balıkesir’de doğan ve yetişen Fikret Mualla, Edip Naci, Mustafa Aslıer, Hüseyin Gezer, Adnan Turani, Nüshet Kutlu, İrfan Yılmaz, Sırrı Özbay baş da olmak üzere bir çok sanatçıya ait eserler yer almaktadır.

Devrim Erbil Çağdaş Sanatlar Müzesi Video

Devrim Erbil Çağdaş Sanatlar Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Akıncılar, Gazi Bulvarı., Balıkesir / Türkiye

Balıkesir şehir merkezine çok yakın olan Devrim Erbil Çağdaş Sanatlar Müzesi'ne şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.