Anasayfa >Türkiye Tur Rehberi >Balıkesir >Değirmenboğazı Tabiat Parkı

Balıkesir Değirmen Boğazı Tabiat Parkı

Güncellenme : 16.03.2020 18:43:56

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Balıkesir Rehberi Liste

Mesire yeri iken 11.07.2011 tarihinde Milli Park ilan edilen ve Türkiye'nin en güzel tabiat parklarından biri olan Değirmenboğazı Tabiat Parkı, Balıkesir şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken harika bir doğa ve tabiat alanıdır.

Değirmenboğazı Tabiat Parkı Doğası

Bitki Türleri
Akçaağaç, Kavak, Çınar, Servi, Fıstıkçamı, Kızılçam

Hayvan Türleri
Yabandomuzu, Tilki.

Doğa Sporları ve Aktiviteler
Piknik, Basketbol, Yürüyüş, Fotoğrafçılık.

Değirmenboğazı Tabiat Parkı içinde ayrıca kır kahvesi ve kır gazinosu gibi tesislerde bulunur.

Değirmenboğazı Tabiat Parkı Video

Değirmenboğazı Tabiat Parkı Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Ayvatlar Mahallesi, 10185 Merkez / Balıkesir / Türkiye

Balıkesir şehir merkezine çok uzak bir konumda olmayan Değirmenboğazı Tabiat Parkı, şehir merkezine yaklaşık 9 km. mesafededir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.