Balıkesir Taksiyarhis Anıt Müzesi

Güncellenme : 21.12.2019 05:31:04

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Balıkesir Rehberi Liste

1927 yılından itibaren uzun süre "Tekel Deposu" olarak kullanıldıktan sonra terk edilen yapı 2012 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca restore ettirilmiş ve 2013 yılında "Taksiyarhis Anıt Müzesi" adıyla Balıkesir Kuva-i Milliye Müzesi'ne bağlı birim olarak hizmet veren ve Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan Balıkesir Taksiyarhis Anıt Müzesi, Ayvalık'ı gezenlerin mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Taksiyarhis Anıt Müzesi Konserler

Kurtuluş Savaşı'ndan sonra tekel deposu olarak kullanılan Taksiyarhis Anıt Müzesi binası 2012 yılında Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından restorasyonu tamamlanmış ve 2013 yılında Balıkesir Kuva-i Milliye Müzesi Müdürlüğü'ne bağlı birim olarak hizmete açılmıştır. Ayrıca Temmuz aylarında AİMA Ayvalık Müzik Festivali kapsamında konser organizasyonları yapılmaktadır.

Taksiyarhis Anıt Müzesi Giriş Ücreti

Balıkesir Taksiyarhis Anıt Müzesi giriş ücreti, açık ve kapalı olduğu gün ve saatler ile ilgili bilgi ve detaylara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://muze.gov.tr/muze-detay?sectionId=TAM01&distId=MRK

Taksiyarhis Anıt Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : İsmetpaşa Mahallesi, Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi, 11. Sokak, 10400 Ayvalık / Balıkesir / Türkiye

Ayvalık ilçe merkezinde sahile çok yakın bir konumda bulunan Balıkesir Taksiyarhis Anıt Müzesi'ne şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.