Balıkesir Darıdere Tabiat Parkı

Güncellenme : 31.01.2020 04:33:18

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Balıkesir Rehberi Liste

Kazdağları'nın güneyi, Edremit Körfezi'nin kuzeyinde yer alan ve 11.07.2011 tarihinde Milli Park konumuna geçen ve Türkiye'nin en güzel tabiat parklarından biri olan Balıkesir Darıdere Tabiat Parkı, şehri gezenlerin mutlaka görmesi gereken harika bir doğa ve tabiat alanıdır.

Darıdere Tabiat Parkı Bitkiler

Darıdere Tabiat Parkı içerisinde Kızılçam, Fıstıkçamı, Kızılağaç, Meşe türleri, Akçaağaç, Ihlamur, Çınar, Kavak, Ceviz, Kiraz, Yabani elma, Fındık, Eğrelti, Çayır otları, Isırgan, Alıç, Defne, Sumak, Mantar, Kekik, Adaçayı, az miktarda böğürtlen türleri bulunur.

Darıdere Tabiat Parkı Canlılar

Ayı, karaca, çakal, tilki, kaya sansarı, sincap, kirpi, yaban domuzu ve yarasa türleri mevcuttur.

Kuş türlerinden ise Ağaçkakan, Atmaca, Şahin, Doğan ve çeşitli ötücü kuş türleri yer alır.

Darıdere Tabiat Parkı Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Doyran, 10870 Edremit / Balıkesir / Türkiye

Kazdağları üzerinde bulunan Darıdere Tabiat Parkı, Balıkesir şehir merkezine yaklaşık 135 km. uzaklıktadır.

Yüksek ve engebeli bir arazi olduğundan özel arazi araçları ile ulaşım en doğru seçenektir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.