Anasayfa >Türkiye Tur Rehberi >Balıkesir >Ayşe Sıdıka Erke Etnografya Müzesi

Balıkesir Ayşe Sıdıka Erke Etnografya Müzesi

Güncellenme : 14.04.2020 21:36:06

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Balıkesir Rehberi Liste

Edremit Belediyesi tarafından kurulmuş olan ve Balıkesir Kuva-i Milliye Müzesi Müdürlüğü'ne bağlı bulunan ve Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan Balıkesir Ayşe Sıdıka Erke Etnografya Müzesi, Ege Turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Ayşe Sıdıka Erke Etnografya Müzesi Sergi

Balıkesir Ayşe Sıdıka Erke Etnoğrafya Müzesi içinde Kuvâ-yı Milliye odası, geleneksel Türk ev adaları, el yapımı eserler, eski silahlar sergilenmektedir.Müzede antik çağlara dayanan herhangi bir eser bulunmamakla beraber var olan eserler de sayı bakımından oldukça azdır azdır.

Zemin kattaki Kuva-yi Milliye odası, bir idari oda ve hanay tabir edilen 120 m².'lik geniş salon kültürel amaçlı kullanılmak üzere düzenlenmiştir. Üst katta baş oda ve sofa bulunmaktadır. Odalarda 18. yüzyıl ve 19. yüzyıl döneminin Edremit ev yaşamına ilişkin geleneksel el sanatları ile bezenmiş ev eşyası giysi ve günlük yaşamını yansıtan eşya sergilenmektedir.

Ayşe Sıdıka Erke Etnografya Müzesi Giriş Ücreti

Ayşe Sıdıka Erke Etnografya Müzesi girişi ücretsizdir. Balıkesir şehrinin gezilecek en güzel yerlerinden biridir.

Ayşe Sıdıka Erke Etnografya Müzesi Sergi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Soğanyemez, Menderes Bulvarı. No : 38, 10300 Edremit / Balıkesir / Türkiye

Edremit ilçe merkezine çok yakın bir konumda olan Ayşe Sıdıka Erke Etnografya Müzesi, Balıkesir şehir merkezine yaklaşık 87 km. uzaklıktadır.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.