Anasayfa >Türkiye Tur Rehberi >Balıkesir >Ayvalık Adaları Tabiat Parkı

Balıkesir Ayvalık Adaları Tabiat Parkı

Güncellenme : 16.03.2020 18:30:12

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Balıkesir Rehberi Liste

Tarihi ve kültürel değerleri ile tarih turizmi, bozulmamış geleneksel yapı tarzı ile kültür turizmi, restore edilmiş manastır ve kiliseleriyle inanç turizmi, kumsallar ve koylarıyla deniz turizmi, denizaltı çeşitlilik ve güzellikleriyle dalış turizmi, pek çok ada arasında yapılan tekne turları ile ilgi çeker.

Türkiye'nin en güzel tabiat parklarından biri olan Ayvalık Adaları Tabiat Parkı, Balıkesir ve Cunda Adası turu yapanların mutlaka görmesi gereken harika bir doğa ve tabiat alanıdır.

Ayvalık Adaları Tabiat Parkı Doğası

Ayvalık kıyılarını çevreleyen adalar bir iç deniz görüntüsü oluşturmaktadır. Ayvalık sahilleri korunaklı koy durumuna gelmektedir.

Tabiat alanının deniz kısmında yapılan araştırmada 671 denizel tür belirlenmiştir. Deniz suyu sıcaklığı kışın 5 °C, yazın 27 °C'dir.

Ayvalık Adaları Tabiat Parkı mesire alanında bulunan adalar şunlardır: Cunda Adası, Çıplak Ada, Pınar Ada, Yellice Ada, Güneş Adası, Kız Adası, Maden Adası, Yumurta Adası, Kara Ada, Balık Adası, Hasır Adası, Güvercin Adası, Küçükmaden Adası, Taşlı Ada, Yalnız Ada, Yelken Adası, Yuvarlak Ada, Yumurta Adası, Göz Adası.

Ayvalık Adaları Tabiat Parkı Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Üçkuyular Caddesi, 10405 Cunda Adası / Ayvalık / Balıkesir / Türkiye

Ayvalık Adaları Tabiat Parkı'na, Ayvalık ve Cunda'dan saat başı karşılıklı çalışan motor seferleri ile ulaşım sağlanabilir.

Bazı gezi sitelerinde yakın çevresi için verilen destinasyon bilgileri tamamen hatalı olup (muhtemelen arama motorları için anahtar kelime kasma çalışması) bazıları aynı ilçe sınırlarında bile bulunmamaktadır.

Bu yüzden tur ve tatil planlarken her zaman dijital haritalardan da gideceğiniz bölge için mutlaka kontrol yapmanız gezinizin eziyete dönüşmesini engeller.