Çanakkale Tur Rehberi - Spor, Doğa, Tarih ve Kültür Gezileri

Güncellenme : 01.10.2020 17:06:12

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama

Çanakkale Boğazı ile aynı İstanbul şehri gibi Asya ile Avrupa kıtalarını birbirine bağlayan Çanakkale, Türkiye’nin tarihi şehirlerinden biridir. Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alanı gibi tarihi önemi büyük olan zengin destinasyon seçeneklerine sahiptir.

Çanakkale'de gezilecek yerler şeklinde internet de bir arama yaptığınızda örnek Çanakkale'de gezilecek 20 yer, Çanakkale'de gezilecek 30 yer gibi seçenekler çıkar, peki kime göre ve neye göre ? Bu yüzden Çanakkale Tur Rehberi için gezilecek 5 yer, gezilecek 10 yer gibi eleme yapmak gerçekten çok zor olduğundan ve üstelik konu Çanakkale olunca değil 5 veya 10, 15 veya 25 gibi rakamlar bile gerçekten çok zayıf olacağı için, sitemizi ziyaret eden ziyaretçilerin bu konu da tercihlerini kendileri yapabilmeleri açısından BinGezi.com da Çanakkale şehri ile ilgili bir çok farklı içeriği zaman içerisinde sizlere ulaştırmayı planlıyoruz.

Çanakkale Doğa Turizmi

Gökçeada ve Bozcada gibi çok güzel ada ilçesine sahip Çanakkale’de ayrıca Ayazmapınarı Tabiat Parkı ve Troya Milli Parkı gibi tabiat alanları vardır.

Ayrıca yaz aylarında güney ve ege plajlarını aratmayacak muhteşem plajlara sahiptir.

Çanakkale Kültür Turizmi

Çanakkale Tur Rehberi tarihi ve doğal güzellikler bakımından oldukça zengin olmasına rağmen hak ettiği ilgiyi görememektedir. Her yıl 25 Nisan'da düzenlenen Anzac Günü'nde Avustralya ve Yeni Zelanda'dan gelen binlerce turist bölgeye akın etmekte, turizm genellikle Çanakkale Savaşları'nın yaşandığı Gelibolu, Truva Savaşı'na ev sahipliği yapmış Troya Antik Kenti ve Assos Antik Kenti üzerine odaklıdır.

Çanakkale Tur Rehber Gelibolu Kalesi, Bigalı Kalesi ve Çamburnu Kalesi gibi ziyaret edilebilecek bir çok tarihi kaleye sahiptir.

Deniz turizmine uygun olmasına rağmen bu yönde yatırım fazla yoktur. Çanakkale şehrinde sadece bir adet 5 yıldızlı otel mevcuttur.

Çanakkale ilinde 1963 yılından beri her yılın ağustos ayında Uluslararası Troia Festivali gerçekleşmekte, çeşitli sanatsal faaliyetler yapılmaktadır. Her iki yılda bir düzenlenen Uluslararası Çanakkale Bienali de Çanakkale ilinin kültür, sanat ve turizmine katkı sağlamaya aday bir etkinliktir.

Çanakkale Ulaşım Rehberi

Marmara Bölgesinde kıyılara sahip olan Çanakkale şehrine deniz yolu ile ulaşım sağlanabilir. Ayrıca hava yolu, demir yolu ve kara yolu ile de ulaşım sağlanabilir.

Çanakkale şehrinde gezilecek yerler için Çanakkale Büyükşehir Belediyesine bağlı otobüsler ile gezebilirsiniz.

Çanakkale'de ayrıca bir çok yeri bisiklet ile gezebileceğiniz gibi, bisiklet ile keyifli bir ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bingezi.com olarak bazı gezi siteleri gibi size araba tavsiye edip, nerede hangi otopark var bunu anlatmak ve sizlerin trafik ve otopark problemleri ile boğuşup gazilerinizin strese dönüşmemesi için ulaşımda toplu taşıma, bisiklet ve toplu taşıma bisiklet entegrasyonu tavsiye ediyoruz.

Resim Galerisi

Çanakkale Truva Atı Çanakkale Truva Atı
Çanakkel Çarşı Çanakkel Çarşı
Çanakkale Saat Kulesi Çanakkale Saat Kulesi

Çanakkale şehrinde spor, doğa, tarih, kültür gezileri ve destinasyonları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Daha Fazla Yükle