Çanakkale Gelibolu Savaş Müzesi

Güncellenme : 01.12.2020 15:27:06

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Çanakkale Rehberi Liste

Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan Çanakkale Gelibolu Savaş Müzesi, Çanakkale şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Gelibolu Savaş Müzesi Sergi

Koleksiyonun tamamı Onur Akmanlar’a ait olan Gelibolu Savaş Müzesi koleksiyonunda oldukça çeşitli savaş objeleri ve Çanakkale Savaşı’nda yaşanan zorlukları, askerlerin sıkıntılarını, sevdalarını, eğlencelerini, nefretlerini günümüze yansıtmaktadır.

Sergilenen eserler; asker düğmelerinden apoletlere, bombalardan silahlara, mektuplardan cam şişelere binlerce obje ve materyaldir.

Gelibolu Savaş Müzesi Video

Gelibolu Savaş Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Alaeddin, Kore Kahramanlar Caddesi No : 15 D : 15, 17500 Gelibolu / Çanakkale / Türkiye

Çanakkale Gelibolu Savaş Müzesi’ne şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.