Anadolu Hamidiye Tabyası ve Çanakkale Savaşları Tarih Müzesi

 

Tarih : 01.12.2020 02:35:42

Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan Anadolu Hamidiye Tabyası Çanakkale Savaşları Tarih Müzesi, Çanakkale şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Çanakkale Savaşları Tarih Müzesi Bilgiler

2018 yılında restorasyon çalışmaları tamamlanan Anadolu Hamidiye Tabyası Çanakkale Savaşları Tarih Müzesi içerisinde Çanakkale Boğazı'nın Marmara Denizi'nden Ege Denizi'ne kadar uzanan su yolunun minyatürü, yaya ve bisiklet yolları, çocuk oyun parkları seyir terası, amfi tiyatro ve tören alanı bulunur.

Çanakkale Savaşları Tarih Müzesi Video

Çanakkale Savaşları Tarih Müzesi Adres

Adres : Barbaros, 17020 Çanakkale Merkez / Türkiye

Anadolu Hamidiye Tabyası Çanakkale Savaşları Tarih Müzesi’ne şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.

Türkiye Tur Rehberi - Sezon

×