Çanakkale Dardanos Antik Kenti

Güncellenme : 01.10.2020 18:07:10

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Çanakkale Rehberi Liste

Türkiye'de bulunan önemli antik şehirlerinden biri olan Dardanos Antik Kenti, Çanakkale şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Dardanos Antik Kenti Kalıntılar

Çanakkale şehir merkezine yaklaşık 12 km. mesafede bir sahil köyü üzerine kurulmuştur. Dardanos'a adını veren kral tarafından kurulmuş. Tümülüsü şu an Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi yerleşkesinde bulunmaktadır. Hasan Mevsut Şehitliği ve Dardanos Bataryası buradadır.

Dardanos Antik Kenti kalıntılarından olan Dardanos Tümülüsü, Çanakkale Troya Müzesi arşivinde sergilenmektedir.

Dardanos Antik Kenti Konum - Nasıl Gidilir

Adres : Dardanos, 17100 Çınarlı / Çanakkale Merkez / Türkiye

Çanakkale Dardanos Antik Kenti’ne şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.