Çanakkale Troya Müzesi

Güncellenme : 01.10.2020 18:29:24

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Çanakkale Rehberi Liste

Times Dergisi 2019 yılı Ağustos ayında "Dünyada Görülmesi Gereken 100 Yer" listesinde yer verdiği ve Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan Troya Müzesi, Çanakkale şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Troya Müzesi ayrıca, Avrupa Konseyi'ne bağlı Avrupa Müze Forumu tarafından verilmekte olan Avrupa Yılın Müzesi Ödülü'ne 2020 yılı için aday olmuştur. Troya Milli Parkı'nın içinde yer alır.

Troya Müzesi Sergi

Dardanos Antik Kenti ve Troya Antik Kenti gibi bölgedeki bir çok arkeolojik eserin sergilendiği Troya Müzesi arşivinde bir çok tarihi kalıntıya rastlanır.

Troya Müzesi Giriş Ücreti

Çanakkale Troya Müzesi giriş ücreti, açık ve kapalı olduğu gün ve saatler ile ilgili bilgi ve detaylara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://muze.gov.tr/muze-detay?SectionId=TRO01&DistId=TRO

Troya Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Dardanos, 17100 Çınarlı / Çanakkale Merkez / Türkiye

Çanakkale Troya Müzesi'ne şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilir, en yakın yerleşim yerleri; Kumkale, Tevfikiye, Çıplak ve Halileli köyleridir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.