Tarihi Çanakkale Deniz Müzesi

Güncellenme : 15.10.2020 17:20:59

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Çanakkale Rehberi Liste

Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan Çanakkale Deniz Müzesi, Çanakkale şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Çanakkale Deniz Müzesi’ni öğrenciler ve 18 yaş altı kişiler ücretsiz ziyaret edebilir.

Çanakkale Deniz Müzesi Sergi

Çanakkale Deniz Müzesi arşivi savaş alanlarında yüzey araştırması yapılarak, köyler taranarak bağışlanan ve toplanan objelerden oluşmaktadır. müzenin girişe yakın lojman binası, kalenin içindeki iç kale, Nusret Mayın Gemisi ve bahçe olmak üzere 4 bölümden oluşmaktadır.

Çanakkale Deniz Müzesi Video

Çanakkale Deniz Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Fevzipaşa Mahallesi, Yalı Caddesi, Çimenlik Sokak, Çanakkale Merkez / Türkiye

Şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilen Çanakkale Deniz Müzesi’ni ziyaret edenler yine aynı bölgede bulunan Çanakkale Savaşları Tarih Müzesi ve Çanakkale Arkeoloji Müzesi’ni de görebilirler.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.